Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Novým šéfem crowdfundingové platformy Fingood se stal Petr Šaštinský

Petr Šaštinský
Fingood
 ČTK

Generálním ředitelem crowdfundingové platformy Fingood je od 1. ledna letošního roku Petr Šaštinský (57). Dosavadní generální ředitel Vít Endler opouští po pěti letech výkonnou funkci, nicméně zůstává v pozici spolumajitele a investora platformy.

Šaštinský v minulosti mimo jiné působil čtyři roky jako generální ředitel skupiny Provident v ČR a na Slovensku, řídil rovněž leasingovou společnost GE Money Auto. Působil také v řadě manažerských pozic dalších leasingových a úvěrových společností v ČR i zahraničí.

„Tradiční bankovní domy nejsou ochotné financovat řadu zajímavých příležitostí. Pro Fingood je to velká šance, jak zaujmout investory i úvěrované firmy, a to rychle a bez zbytečné byrokracie,“ uvedl Šaštinský.

Fingood je jednou ze pěti českých platforem, které od České národní banky získaly evropskou crowdfundingovou licenci. Ta umožní expanzi do zahraničí, firma už zahájila kroky k rozšíření své působnosti. Fingood má na platformě více než 20 tisíc investorských účtů, průměrná měsíčně investovaná částka na jeden aktivní účet dosahuje 35 tisíc korun. Investoři dosud přes Fingood podpořili přes 540 projektů, celkový objem investic přesáhl tři miliardy korun.

Ve věku 100 let zemřel americký exprezident Jimmy Carter

Zemřel Jimmy Carter. Prezident, který umetl cestu Reaganovi

Zemřel bývalý americký prezident a nositel Nobelovy ceny za mír Jimmy Carter. Letos v říjnu mu bylo 100 let. Demokrat Carter vykonával prezidentskou funkci mezi lety 1977 a 1981. V roce 1982 se svou ženou Rosalynn založil Carterovo centrum (The Carter Center), kde pracoval další čtyři desítky let. Náplní centra bylo nastolit mír, bojovat proti nemocem a budovat naději. V roce 2002 Carter obdržel Nobelovu cenu za mír.

Přečíst článek

Donald Trump

Karel Pučelík: Návrat krále. Donald Trump bude mít v rukou mimořádnou moc

Donaldu Trumpovi se podařilo vrátit do Bílého domu. Ve druhém mandátu navíc bude těžit ze silné převahy Republikánské strany, která nejspíš ovládne obě komory Kongresu, plusem je konzervativně naladěn Nejvyšší soud. Dost možná se nenajde nikdo, kdo by jeho program brzdil.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Crowdfunding, ilustrační foto

Crowdfunding je v Česku stále oblíbenější, loni se v něm protočilo přes pět miliard

Přečíst článek
Doporučujeme