Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Musk kritizoval Bidenovu administrativu kvůli zaujatosti proti Tesle

Elon Musk
Daniel Oberhaus / Creative Commons / CC BY 2.0
Petra Nehasilová
pej

„Jste vůči společnosti Tesla zaujatí,“ uvedl na adresu amerického prezidenta Joea Bidena a jeho administrativy Elon Musk na konferenci Code, která se konala včera v kalifornském Beverly Hills.

Reklama

Elon Musk kritizoval, že v Bílém domě sice vyzdvihuje elektromobilita, ale na Teslu se podle něj tak trochu záměrně zapomíná, upozornil server agentury Bloomberg.

„Biden ani jednou nezmínil Teslu a její úspěchy na poli elekromobility, zatímco neopomněl vyzdvihnout General Motors a Ford. Není to zrovna nejpřátelštější administrativa, zdá se, že ji ovládají odbory,“ komentoval Musk. Ten by ve funkci hlavy státu raději viděl více centristického prezidenta. Již dříve Musk řekl, že spolupráci s americkou vládou považuje za důležitou součást podnikání. V očích stávajícího prezidenta ale zřejmě Musk zrovna nevyniká. 

Tesla přitom zaměstnává asi 10 tisíc zaměstnanců v kalifornském závodě Fremont, kde se americká odborová organizace United Auto Workers už několikrát snažila organizovat dělníky do odborů.

Jeden z nejbohatších mužů planety se na konferenci obul také do nadace pro investigativní žurnalistiku ProPublica, podle jejíž červnové zprávy měl Musk zaplatit vzhledem ke svému bohatství příliš malou daň. Musk se bránil tím, že ani ve společnosti SpaceX ani v Tesle nepobírá žádnou mzdu, platí ale 53 procentní daň z akciových opcí. A dodal, že očekává, že se daňová sazba za Bidena příští rok ještě zvýší.

Reklama

„Platím hodně vysoké daně, víc než polovinu příjmů, a během nadcházejících tří měsíců navíc zaplatím obrovskou částku kvůli expiraci opcí,“ uzavřel Musk.

Netflix, ilustrační foto

Netflix zahájil novou éru. Koupil prvního vývojáře her

Americká společnost Netflix koupila herní studio Night School Studios. Jde o první převzetí firmy, která se specializuje na vývoj videoher. A cena? Ta zůstala utajená. Videohry jsou nicméně horkou sázkou Netflixu, který si jejich zařazením do nabídky chce udržet své vedoucí postavení mezi streamovacími platformami.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí. 

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme