Reklama

Krizový šéf Credit Suisse rezignoval, i kvůli účasti na finále Wimbledonu

António Horta-Osório, předseda správní rady švýcarské bankovní skupiny Credit Suisse
Stuart Isett/ Fortune Global Forum / via Flickr / CC BY-NC-ND 2.0
Dušan Kütner
duk

Porušení karanténních pravidel se nevyplatilo předsedovi správní rady švýcarské bankovní skupiny Credit Suisse Antóniu Horta-Osóriovi. Po pouhých devíti měsících ve funkci, v níž měl za úkol stabilizovat banku po sérii skandálů a finančních problémech, s okamžitou platností rezignoval.

Reklama

Překvapivý odchod Antónia Horty-Osória znamená náhlý konec funkčního období specialisty, který slíbil, že bance po jejím nejturbulentnějším roce od finanční krize vštípí kulturu osobní odpovědnosti, poznamenala agentura Bloomberg. Nahradil ho Axel P. Lehmann, člen představenstva Credit Suisse, který dohlíží na rizikové operace.

Interní vyšetřování v Credit Suisse odhalilo, že Horta-Osório se zúčastnil finále tenisového Wimbledonu loni v červenci 2021, kdy britská koronavirová omezení vyžadovala, aby byl v karanténě.

Citi

Neočkovaní mají smůlu. Americká Citi je vyhodí z práce

Žádná injekce, žádná práce. To je heslo, které razí americký finanční gigant.

Přečíst článek

Nejvýše postavený bankéř tradiční obří bankovní skupiny také porušil švýcarská proticovidová omezení, když přiletěl do země 28. listopadu a odletěl 1. prosince, ačkoliv měl být po příletu měl být 10 dní v karanténě.

Lituji, že řada mých osobních činů způsobila bance potíže a ohrozila moji schopnost reprezentovat banku uvnitř i navenek, uvedl Horta-Osório v prohlášení.

„Jsem proto přesvědčen, že moje rezignace je v tomto důležitém období v zájmu banky i jejích akcionářů,” dodal.

Reklama

Absurdní na celé kauze je, že Horta-Osório před nástupem co Credit Suisse působil deset let jako generální ředitel Lloyds Banking Group. Za svou činnost v oblasti finančních služeb a dobrovolnickou službu v oblasti duševní péče a kultury byl v roce 2021 povýšen do britského šlechtického rytířského stavu.

Pavel Řehák
video

Pády jsou součástí cesty k úspěchu, hoďte je za hlavu a jděte dál, říká zakladatel pojišťovny Direct Řehák

Do širšího povědomí se dostal na počátku pandemie jako muž, jehož excelovská tabulka odvrátila první náraz koronavirové krize. Pavel Řehák je ale zároveň mimořádně úspěšným podnikatelem a finančníkem.

Přečíst článek

Horta Osório nastoupil do švýcarské bankovní skupiny poté, co předchozí šéf Tidjane Thiam odstoupil. Důvodem bylo, že vyšlo najevo, že banka špehovala své zaměstnance. Banka také zaznamenala těžké ztráty kvůli bankrotu finanční společnosti Greensill a pádu amerického fondu Archegos.

Pro Lehmanna a generálního ředitele Credit Suisse Thomase Gottsteina bude výzvou oživení důvěry mezi zaměstnanci a investory po neustálém exodu talentů a 23procentnímu propadu akcií banky za poslední rok, dodal Bloomberg.

Reklama

Související

Aj Wej-Wej

Credit Suisse ruší účet Aj Wej-wejovi. Posluhuje Pekingu, tvrdí slavný umělec

Přečíst článek

Wall Street šlape na plyn ve snaze nenechat si utéct „cool“ kryptoměnový byznys i mladé talenty

Přečíst článek
Sberbank

Putin svoje banky padnout nenechá. Na jejich záchranu má dostatečný devizový polštář

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme