Reklama

Praha je podle žebříčku sedmým nejlepším místem pro život na světě

Praha
Pixabay
Petra Jansová

Uplynulé dva pandemické roky prověřily kvalitu městského života víc než kdy jindy. A Praha se podle žebříčku Time Out Index stala sedmým nejlepším místem pro život na světě.

Reklama

Žebříček je stejně jako v předchozích letech výsledkem dotazování obyvatel ze světových metropolí, diskusí s odborníky a rovněž zahrnuje osobní zkušenosti redaktorů serveru Time Out. Přičemž se hodnotí hned několik proměnných: od kvality jídla a pití, po společenský život a kulturní vyžití. Kromě toho se hodnotí i to, jak se daná města staví ke své budoucnosti a udržitelnému vývoji.

„Uplynulý rok nepatřil, co se týká života ve městech, k těm nejšťastnějším. Společenský život, na který jsme dosud byli zvyklí, jsme museli vyměnit za pohled z okna na prázdné ulice,“ píše se na serveru Time Out. Nicméně právě vyprázdněné čtvrti se pro obyvatele staly jedním z nejčastěji zmiňovaných pozitiv pandemických měsíců.

A pořadí se přesto redaktoři opět rozhodli sestavit i kvůli tomu, že pandemie prověřila, jak moc silné jsou komunity ve městech. Jedním z faktorů, který ve finále rozhodl o pořadí ve stupnici, bylo i to, jaká opatření proti šíření pandemie vedení měst zavedla nebo jak ulehčila obyvatelům život v lockdownech.

První příčku získalo San Francisco, které velmi rychle zavedlo jedna z nejpřísnějších opatření na světě. Ta ale zároveň neutlumila „komunitní duch“ města. Tamní firmy se velmi rychle přizpůsobily, aby zabránily krachu. Dobrovolníci začali vařit jídlo pro potřebné a zrodila se i sousedská solidarita.

Reklama

Na sedmém místě se umístila Praha. Pražané si pochvalovali ulice bez turistů, odborníci to, že česká metropole nabízí obrovské plochy zeleně pro relaxaci.

>>>>>>Více o životě v Praze můžete číst zde<<<<<<

Hotel Four Seasons v Praze

Gates ovládne řetězec hotelů Four Seasons. Koupí část podílu saúdského prince

Investiční firma zakladatele Microsoftu Billa Gatese převezme kontrolní většinu v kanadském řetězci luxusních hotelů Four Seasons.

Přečíst článek

turisté v Praze

Turisté se vrátili do Česka. Utrácejí ale méně než před covidem

Útraty turistů v Česku během letošních prázdnin dosáhly hranice pěti miliard korun. Oproti loňsku jde o nárůst, ale předpandemické hladiny se tržby zatím nedotkly, ukazují data transakcí platebními kartami.

Přečíst článek

Reklama

Související

Rakousko-uherská hostina v restauraci Augustin na Malé Straně

Tafelspitz tak, jak ho měl rád císař František Josef I., připravují v pražském Augustinu

Přečíst článek
Antonio Sandev velí kuchyni.

Poznávejte chutě světa: Tentokrát se vydejte za Středomořím do centra Prahy

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme