Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Polsko je v kurzu nejen kvůli nákupům. Turistů z Česka je stejně jako z Itálie či Francie

Polsko je v kurzu nejen kvůli nákupům. Turistů z Česka je stejně jako z Itálie či Francie
profimedia.cz
 ČTK

V Polsku se loni ubytovalo 230 tisíc lidí z Česka, což bylo o 36 procent víc než v předcovidovém roce 2019. Zájem českých turistů o Polsko se tak vyrovnává počtům návštěvníků z Itálie nebo Francie, uvedl ke čtvrtečnímu otevření polské turistické informační kanceláře v Praze její ředitel Pavel Trojan.

Reklama

V letošním prvním čtvrtletí počet ubytovaných z Česka vzrostl v Polsku proti prvnímu čtvrtletí 2019 o 95 procent. V loňském roce byli Češi jedním z mála národů, u kterých oproti roku 2019 zaznamenalo Polsko nárůst počtu turistů využívajících ubytovací kapacity.

Polsko bude pro Čechy i nadále nákupním rájem. Vláda prodloužila nulovou DPH u potravin

Polsko bude pro Čechy i nadále nákupním rájem. Vláda prodloužila nulovou DPH u potravin

Polsko prodlouží platnost nulové sazby daně z přidané hodnoty (DPH) u některých základních potravin do konce letošního roku. Napsal to polský premiér Mateusz Morawiecki na svém facebookovém účtu. Mezi českými spotřebiteli jsou nyní nákupy v Polsku populární kvůli relativně nízkým cenám řady zboží.

Přečíst článek

„Zlomové bylo v kontextu rychlého nárůstu zájmu, a tedy počtu českých turistů v Polsku, nejprve Euro 2012, během kterého čeští fanoušci podpořili svůj tým při třech zápasech ve Vratislavi, a poté období pandemie, kdy se Polsko stalo pro naše jižní sousedy jednou z nejbezpečnějších a nejotevřenějších zemí. Letos počítáme s rekordní přítomností Čechů u Baltského moře," uvedl ředitel Polské turistické organizace Rafal Szmytke.

Šestnáctá polská kancelář ve světě 

Polská turistická informační kancelář sídlí v pražském Domě Radost na ŽIžkově. Pro veřejnost je otevřená po domluvě, řekl Trojan. Připravila například putovní propagační kampaň, která letos v březnu zavítala do Prahy, Brna, Ostravy, Bratislavy a Košic.

Polský dopravce zruší autobusovou linku 666 na poloostrov Hel

Stížnosti zabraly. Polská “highway to Hel” s autobusovou linkou č. 666 končí

Polský autobusový dopravce PKS Gdynia zruší svou linku 666 na poloostrov Hel, který je vyhledávanou turistickou lokalitou. Od 24. června linka dostane číslo 669, informuje agentura Reuters. Mluvčí dopravce uvedl, že společnost dostávala pravidelně stížnosti na název linky, který veřejně kritizovaly i některé křesťanské skupiny.

Přečíst článek

Pražská pobočka se stala šestnáctou zahraniční kanceláří Polské turistické organizace ve světě. Propagaci polských turistických atraktivit v Česku a na Slovensku dosud řídila centrála organizace ve Varšavě.

Turistů z Česka do Polska míří méně než opačným směrem. Za letošní první čtvrtletí se podle údajů Českého statistického úřadu v Česku ubytovalo víc než 133 tisíc lidí z Polska, což bylo meziročně o 70,5 procenta víc. Poláci jsou tak v Česku třetími nejčastějšími návštěvníky po Němcích a Slovácích. V prvním čtvrtletí předcovidového roku 2019 byl ale zájem ještě větší, v ČR se tehdy ubytovalo téměř 137 tisíc lidí z Polska.

Čeští turisté při chuti. Do března v zahraničí utratili více než před covidem

Čeští turisté při chuti. Do března za dovolenou v zahraničí utratili více než před covidem

Zahraniční turisté v Česku utratili za první čtvrtletí více peněz, než ve stejném období loni, ale méně než v posledním předcovidovém roce 2019. Naopak čeští turisté si spravili chuť a od ledna do března utratili více jak loni, tak před covidem, vyplývá z údajů státní agentury CzechTourism.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Miliardáři

Filantropie

Leadership

Biohacking

Fashion

Design

Umělá inteligence

Work-life balance 

Reklama

Související

Čeští turisté při chuti. Do března v zahraničí utratili více než před covidem

Čeští turisté při chuti. Do března za dovolenou v zahraničí utratili více než před covidem

Přečíst článek
V Chorvatsku i Maďarsku e krásně. Ale dovolená tam Čechům zdražila nejvíce ve světě

V Chorvatsku i Maďarsku je krásně. Ale dovolená tam Čechům zdražila nejvíce v Evropě

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme