Reklama

Na pivo do Mostu. Na kraji města nově stojí stylový minipivovar s restaurací

Pivovar v Mostě navrhli architekti ze studia ADR
BoysPlayNice
Petra Jansová

Architekti Petr Kolář a Aleš Lapka, jejichž studio ADR má za sebou desítky realizací po celém světě, zanechali svoje stopy i na severozápadě Čech, konkrétně v Mostě. Na svažitém pozemku na okraji města navrhli objekt minipivovaru.

Reklama

Obytné areály, administrativní budovy, hotelové komplexy, rodinné domy nebo restaurace, hospody a pivovary. Škála realizací architektonického studia ADR (Aleš Lapka a Petr Kolář) je opravdu široká. Milovníci piva si je ale spojí hlavně s projekty s názvem Hostivar 1,2, Trautenberk a Spojovna. Naposledy se tým pod vedením Lapky a Koláře podepsal i na podobě objektu v Mostě. Obdélníková stavba umístěná ve svažitém pozemku na okraji města slouží jako minipivovar a restaurace.

Budovu charakterizuje jednoduchý tvar, který vzešel z okolního kontextu, fasáda z režného zdiva, velké prosklené plochy ze severní i jižní strany a také graficky ztvárněné logo M.

Podívejte se, jak vypadá v následující galerii.

Architekt Petr Kolář

Architekt miliardářů Kolář: Luxus není zlatý kohoutek, ale dokonalá funkčnost

Petr Kolář patří k nejžádanějším českým architektům současnosti, i miliardáři na něj stojí frontu. Staví hotelové resorty, vesnice, olympijské parky i rodinné domy. Označení „architekt miliardářů” se ale brání. „Kvalitní architektura jde dělat i s útlým rozpočtem, stavíme projekty i za milion,” říká Kolář v rozhovoru pro newstream.cz.

Přečíst článek

Reklama

Související

Jan Kasl

PODCAST Realitní Club: Nejvíc mi na pražském územním plánu vadí, že má na sobě čtverečkovanou síť, říká architekt Jan Kasl

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme