Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Letiště v Manchesteru postihl výpadek proudu. Lety ze dvou terminálů jsou rušeny

Letiště v Manchesteru postihl výpadek proudu. Lety ze dvou terminálů jsou rušeny
Profimedia
 ČTK

Na letišti v Manchesteru, které je podle počtu cestujících třetí největší v Británii, budou až do odvolání rušeny všechny lety z terminálů 1 a 2. Důvodem je rozsáhlý výpadek proudu, který oblast postihl v noci na dnešek a zasáhl odbavování zavazadel a bezpečnostní systémy. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC News s odvoláním na mluvčího letiště, podle nějž terminál 3 funguje, ale lety na něm mohou být zpožděny.

Reklama

„Některé lety mířící do Manchesteru jsou odkláněny, takže lidé, kteří měli vyzvednout cestující na letišti, by si měli vše zkontrolovat, než se vydají na cestu,“ sdělilo letiště. Letecké společnosti uvedly, že kvůli potížím s odbavováním mohou cestující nastupovat pouze s kabinovými zavazadly.

Podle BBC letiště uvedlo, že dodávky elektřiny již byly obnoveny, jistou dobu ale potrvá, než se podaří obnovit činnost všech systémů. Cestujícím z terminálů 1 a 2 se doporučuje, aby na letiště nejezdili a kontaktovali svou leteckou společnost.

Na sociálních sítích si lidé stěžují na obrovské fronty na odbavení zavazadel a pasovou kontrolu a také na nedostatečnou komunikaci letiště v nastalém chaosu. Letiště se kvůli výpadku, který přichází na začátku letní prázdninové sezony a také v době fotbalového mistrovství Evropy v Německu, pasažérům omluvilo. Spojení s Českem podle dostupných informací narušeno nebylo.

Dubrovník

Na Jadranu jsou bez proudu, doprava kolabuje

Rozsáhlé části Černé Hory, Bosny a chorvatské Dalmácie v pátek postihl blackout. Informují o tom místní média, podle nichž v důsledku elektrického proudu nastal chaos v dopravě. Potížím čelí i podniky. Region se nyní potýká s vlnou veder, teploty tam přesahují 40 stupňů Celsia.

Přečíst článek

Reklama

Záporožská jaderná elektrárna

Energetické lekce z války: Ukrajinci našlapují mezi ozvěnami Černobylu a vyhlídkami obnovy

Celý svět prakticky v přímém přenosu každý den sleduje oběti ruského bombardování na Ukrajině, kterým bylo možné aspoň částečně zabránit včasnými dodávkami zbraní ze Západu. Posílení systémů protivzdušné obrany bezpochyby pomůže v přímém boji proti Putinově agresi, ta ale v posledních měsících napáchala obrovské škody v ukrajinském týlu. Tamní energetika se bude vzpamatovávat hůře než loni a podle některých pozorovatelů to může být klíčový faktor celkového ruského úspěchu, zaznívá v analýze Jana Žižky, editora webu Export.cz.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme