Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Lázeňská města zahajují sezonu. Letos už i s cizinci, ale bez Rusů

Mariánské lázně jsou oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů.
iStock

Česká lázeňská města v květnu oficiálně zahajují lázeňskou sezonu. Po dvou letech bude konečně bez covidových omezení. Lázeňská zařízení by tak měla přivítat i více zahraničních hostů, chybět mezi nimi ale budou klienti z Ruska. A taky Asiaté.

Reklama

Letošní lázeňská sezona by se mohla přiblížit době před epidemií, podotkl při slavnostním zahájení sezony starosta Mariánských Lázní Martin Kalina (Piráti). 

„Konečně jsme mohli po třech letech slavnostně zahájit lázeňskou sezonu v podobě, na jakou jsme byli zvyklí. Doufám, že i to velké zahájení znamená, že se pomalu vracíme do doby před koronavirem. Loni i když jsme byli zmítáni koronavirem, přijelo hodně hostů z České republiky,“ řekl Kalina.

Místní lázně oproti předchozím dvou rokům už evidují značný nárůst návštěvnosti. Je zhruba na dvou třetinách sezony roku 2019. „Hosté začínají jezdit, hlavně domácí klientela nás teď drží nad vodou. Začínají se postupně připojovat klienti z Německa, další země bohužel letos zatím sporadicky. Máme zprávy, že klienti z Izraele a z arabsky mluvících zemí se také chystají na letní sezonu do Mariánských Lázních,“ řekl generální ředitel Léčebných lázní Mariánské Lázně Karel Kalivoda.

Dosáhnout plné obsazenosti, jako byla před epidemií, se podle Kalivody podaří až zhruba za dva roky. Je to i kvůli tomu, že do lázní z důvodu války na Ukrajině nyní nejezdí Rusové, kteří tvořili až třetinu klientely. Zbylé dvě třetiny tvořili Němci a domácí turisté. Chybět budou letos kvůli koronaviru také klienti z asijských zemí.

O dalších květnových víkendech zahájí lázeňskou sezonu i zbývající lázeňská města v Karlovarském kraji. Příští víkend 21. května otevřou sezonu Františkovy Lázně, poslední květnový víkend pak lázně Jáchymov.

Zelené smoothie - ilustrační foto

Biohacking: Tělo se umí detoxikovat samo. Ale je dobré mu pomoct

Existuje řada postupů a strategií, jak pomoci tělu, aby si mohlo zlepšit aktuální i dlouhodobý zdravotní stav. Lidský organismus totiž za standardních podmínek detoxifikuje dost dobře sám, ale pouze do určité míry. Pokud si tedy „dopřáváme“ hodně a často, je dobré alespoň na chvíli zařadit některou z následujících praktik a tělo by nám mělo odvděčit větší energií a lepším zdravím.

Přečíst článek

Wellness v Senohrabech

Biohacking: Meditace umí léčit závislost i bolest

Pravidelně meditující mají ve stejné věkové skupině více záhybů v šedé kůře mozkové než ti, co nemeditují, což znamená lépe pracující mozek - a tedy celé tělo, ukázaly vědecké studie. Jak na to, řeší další díl seriálu Biohacking.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme