Reklama

Každé čtvrté loni prodané kolo ve Francii byl e-bike

elektrokolo Bolt v Paříži
Bolt
 ČTK

Francouzi holdují cyklistické elektromobilitě. Čtvrtina všech kol, která se loni v zemi prodala, byla s elektrický pohonem. Zatímco prodej elektrokol ve Francii rapidně stoupá - loni o 12 procent, prodej klasických bicyklů zhruba stejným tempem klesá. Aktuální čísla představila organizace Union Sport & Cycle, která sdružuje aktéry sektoru ve Francii, informovala agentura AFP.

Reklama

Kola jsou ve Francii se 43 procenty podílu na trhu nejprodávanější dopravní prostředek, následují koloběžky. Zatímco zájem o kola v posledních letech také kvůli pandemii covidu-19 neustále rostl, zájem o koloběžky naopak v poslední době polevuje, uvedla v prezentaci organizace.

Ve Francii se loni prodala nová i použitá kola a příslušenství k nim za 3,6 miliardy eur. Celkem se prodalo téměř 2,6 milionu bicyklů, z toho 738 tisíc jich bylo elektrických, tedy zhruba každé čtvrté. Průměrná prodejní cena jednoho elektrokola byla loni 1965 eur.

V Evropě se v roce 2021 prodalo celkem 22 milionů kol, z toho pět milionů elektrokol, uvedla Evropská konfederace cyklistického průmyslu. Česko tehdy představovalo asi sedm procent této poptávky. V České republice představují elektrokola podle odhadů prodejců 20 až 30 procent prodejů, v Nizozemsku už je to více než polovina.

Reklama

Související

Axa se svezla na boomu investic do alternativních nemovitostí. Koupila pozemek s filmovým studiem ve Francii

Přečíst článek
Paříž ztrácí obyvatele, ceny nemovitostí klesají.

Paříž ztrácí obyvatele, ceny nemovitostí klesají. Metr čtvereční klesl pod hranici deseti tisíc eur

Přečíst článek
Prezidentský Elysejský palác v Paříži.

Křetínský v „investiční horečce“ koupil v Paříži dům s výhledem na prezidentský palác

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme