Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Hospody s televizory hlásí plno. Hokejové mistrovství s pivem fanoušky láká

Češi porazili Finy po nájezdech
ČTK
Michal Nosek

Mistrovství světa v ledním se blíží k polovině. Koná se od minulého pátku V Praze a Ostravě a končí v neděli 26. května. Praha hostí zápasy skupiny A, ve které hrají týmy Kanady, Finska, Švýcarska, Dánska, Norska, Rakouska, Velké Británie a samozřejmě Česka. V pražské aréně-  se uskuteční také čtvrtfinále, semifinále a zápasy o medaile. V ostravské skupině B hrají týmy USA, Německa, Švédska, Slovenska, Lotyšska, Kazachstánu, Francie a Polska.

Reklama

Hokejové mistrovství světa pomáhá restauracím výrazně zvednout tržby. Mnohé z nich mají v době zápasů zadaný celý sál. Jedinou podmíkou zvýšené návštěvnosti je v těchto dnech promítací plátno, nebo minimálně velká televizní obrazovka. "Na zápasy Českého týmu už máme rezervace, na ostatní je ještě možné se u nás podívat," říká Jan Suchý z restaurace na pražském Jižním Městě. Hospod v této lokalitě paradoxně příliš není, tak velká obrazovka tradičně láká. Dle provozního je situace letos ještě lepší, protože se mistrovství koná v Praze a fanoušci jsou na to hrdí.

"Chodí ale i cizince z nedalekého hotelu. Zejména Finové, kteří šampionát berou velmi vážně," dodává s tím, že tržby za mistrovský týden ještě nemá přesně spočtené, ale určitě jsou minimálně o polovinu větší než v běžném týdnu. Žádné zdražení kvůli očekávanému růstu návštěvnosti ale nepřichystal.

Bez hokeje jsou hospody prázdné

Narváno hlásí i restaurace v centru Prahy a jeho přilehlém okolí. "Udělali jsme pro zákazníky takovou srandovní sázkovku o panáky, tak jsou spokojení a nestěžujeme si ani my," prozrazuje výčepní ze žižkovského sport baru. Za určitý vklad se sází na počet gólů, vítěze a mnoho dalších kritérií. Vítěz pak získá alkoholickou odměnu dle vlastního výběru. Někdo si jí vybírá hned, jiný si výhry sčítá a konzumaci nechává až na finále," osvětluje strategi při sledování hojkejového šampionátu Martin Melichar, krerý bar vede. Jeho stálí návštěvníci jsou přesvědčení o tom,  reprezentace České republiky postoupí do hry o medaile.

Hokejové mistrovství světa v Rize

Hotely se připravují na hokejový šampionát. Ceny za ubytování vyletí o desítky procent

Cena ubytování v hotelech před hokejovým mistrovstvím světa v ČR je většinou o 20 až 30 procent vyšší než obvykle, uvedli zástupci oslovených hotelů v Praze. Hokejové mistrovství světa se uskuteční v Praze a v Ostravě od 10. do 26. května.

Přečíst článek

Reklama

I jeho baru se investice do plátna vyplácí. V místnosti, kde bylo v posledních měsích poloprázdno, to najednou ožilo. "Musel jsem se předsázobit. Zájem je i o brambůrky, oříšky a další pochutiny," říká s tím, že vzrostl zájem i o tradiční chuťovky k pivu. "Fanouškům vyhládne, tak si utopence, hermelín, nebo tlačenku rádi objednají. Navíc jsem objednal i vína a prosecco, protože chodí hojně fandit i ženy, kterým se hokej líbí," dodává. Ze zahraničních hostů si nyní si nejvíce pochvaluje útraty Rakušanů, kterým se na šampionátu nebývale daří.

Aktuální informace z restaurací jasně hovoří o tom, že restaurace, které nemá na výloze napsáno: Vysíláme hokej, prohrála na celé čáře. "Nevěnujeme se sportu, takže jsme tradičně zůstali bez plátna a tržby jsou slabé. Hosté se sice zastaví, dají si ale jedno pivo a už se ptají po hokeji. My ho nabídnout nemůžeme, tak odcházejí jinam. Jenom dobré pivo jim teď nestačí," říká servírka v jedné z pražských pivoték a situaci vysvětluje tím, že majitel nemá sportovní fanoušky rád, a tak raděj vysoké tržby oželí.

S fandovstvím v restauracích je to v celé České republice stejné. Plno hlásí sport bary v Ostravě i dalších městech a vesnicích, kde ještě hospody přežily.

Češi porazili Finy po nájezdech

Lukáš Kovanda: Miliardový byznys. Hokejové mistrovství světa přihraje balík státu i svazu

Když se v Česku konalo mistrovství světa v hokeji konalo naposledy, v roce 2015, jeho pořadatel, Český svaz ledního hokeje, předpokládal, že mu vydělá desítky milionů korun. Nakonec to bylo o řád více. Stovky milionů. Přesněji bezmála půlmiliardy korun. Podobné pozitivní překvapení se může konat i letos.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Televizní přenos finále Česko - Švýcarsko vidělo 3,74 milionu lidí

Hokejové Pragano. Televizní přenos finále Česko - Švýcarsko vidělo 3,74 milionu lidí

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme