Reklama

Bílý obr padl. Podívejte se na odstřel německého paneláku

Pyrotechnici v německém městě Duisburg odstřelili 63metrový dům ze 70. let minulého století, kterému se přezdívalo Bílý obr. Na jeho místě má vzniknout park.

Reklama

Dům se po hlasité explozi zhroutil a nad jeho troskami se vytvořil obrovský oblak prachu. Na místě zůstalo asi 50 tisíc tun suti, napsala agentura DPA. V budově s 23 patry se nacházelo 320 bytů, většina z nich ale byla již dlouhou dobu prázdná. 

Akce si vyžádala preventivní evakuaci zhruba 1750 lidí žijících v okolí. K explozi pyrotechnici využili zhruba 500 kilogramů výbušnin.

Demolice Bílého obra je součástí projektu modernizace městské čtvrti Hochheide, který zahrnuje zbourání tří budov. Jedna budova byla zbourána již v březnu 2019 a jedna na demolici ještě čeká, píše DPA.

Bouře na letošních Letních shakespearovských slavnostech

Shakespeare přilákal 90 tisíc diváků

I přes covidová opatření a rozmary počasí se Letním shakespearovským slavnostem podporovaným skupinou PPF podařilo dosáhnout návštěvnosti srovnatelné s předpandemickou érou.

Přečíst článek

Hawker Chan v Singapuru.

Michelinské bistro nabízelo jídlo za 45 korun, teď o prestižní hvězdu přišlo

Singapurské bistro dosud známé tím, že vaří nejlevnější michelinské jídlo, o svoje místo v prestižním gastronomickém průvodci přišel.

Přečíst článek

Reklama

Související

1. Cenu děkana za ateliérový projekt prvního ročníku získala Natálie Finsterlová z ateliéru Sládek–Blank za návrh krytu.

Podzemní kryt, skleník i muzeum. Podívejte se na nejlepší projekty studentů architektury

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme