Reklama

Ocel a svodidla. V Dolních Břežanech mají parkovací dům za 73 milionů

Parkovací dům v Dolních Břežanech.
Se svolením Petr Polák a Pavel Kučera
Petra Jansová
pej

Dolní Břežany spojované v posledních letech s mnoha výjimečnými architektonickými počiny mají další zajímavou stavbu. Problém s parkováním tam vyřešili výstavbou parkovacího domu, který navrhl architekt Zdeněk Fránek.

Reklama

Stavba u silnice upoutá hned na první pohled. A to nejenom svým tvarem, nejzajímavější je prohnutá fasáda nebo materiál, z něhož je vytvořená. „Fasádu od severu tvoří silniční svodidla s větrací funkcí. Tato svodidla jsou ohýbána do poloměru fasády – zatáčky,“ popisuje autorská zpráva. 

Na parkovací dům se můžete podívat v následující galerii.

Parkovací dům obec postavila za 73 milionů korun, peníze získala z dotačních programů.

Projekt Zdeňka Fránka - stejně jako mnoho jeho předchozích prací - má i ekologický přesah. Jezírko před parkovacím domem sbírá dešťovou vodu, tři stříšky v nejvyšší úrovni objektu jsou pokryté vegetací. A „utopit“ v zeleni by se měl v budoucnu celý objekt.

Reklama

Milan Kilik

Coworkingová centra nakonec budou vítězi pandemie, říká šéf pražského HubHubu

Kávu zdarma jako součást členství nabízí již téměř každé coworkingové centrum. HubHub chce ale jít dál a firmám, které v něm sídlí, plánuje nabízet co nejvíc služeb včetně náboru nových zaměstnanců. „Chceme, aby se u nás firmy mohly soustředit jen na svou hlavní činnost, všechno ostatní bychom jim měli být schopni dodat my,“ říká Milan Kilik, který vede dvě budovy v centru Prahy, kde sídlí sedm desítek firem.

Přečíst článek

Jaroslava Valová a Tomáš Vala při představení revolučního klozetu, který oproti běžným toaletám ušetří sedm litrů vody na jedno spláchnutí.

Sázka na „chytrý” klozet vyšla. Siko loni vydělalo přes půl miliardy

Šetrný klozet, technologický hit od společnosti Siko, který splachuje jen minimem vody, zaujal svět. Firma s ním má velké plány. Loni podle předběžných kvalifikovaných odhadů Siko poprvé v historii utržilo přes pět miliard korun a vydělalo přes půl miliardy. Letošní plán je podle jeho šéfa Tomáše Valy ještě o něco ambicióznější. Jen na investice dá půl miliardy.

Přečíst článek

Reklama

Související

Z hausbótu do řadovky na Hřebenkách. Podívejte se, jak bydlí filmový režisér Jan Hřebejk

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme