Reklama

Až na beton. I tak může dopadnout rekonstrukce bytu v paneláku s minimálním rozpočtem

Takto dopadla rekonstrukce bytu na pražské sídlišti.
BoysPlayNice
Petra Jansová
pej

I s minimálním rozpočtem lze přeměnit panelákový byt tak, aby nabídl pohodlné a především výjimečné bydlení.

Reklama

„Improvizace a hravá nedokonalost. Obrazy a kytky. Beton a překližka. Plechové dveře a sjednocující obklad,“ tak popisují základ svého přístupu k proměně bytu o dispozici 2kk a rozloze 56 metrů čtverečních na jednom z pražských sídlišť architekti David Neuhäusl a Matěj Hunal (studio Neuhäsl Hunal).

Zásadním limitem celého projektu byl rozpočet. „Toto omezení ovšem výrazně kompenzovalo celkové porozumění mezi námi a klienty,“ dodávají architekti. Koncept počítal také s tím, že část prací se uskuteční svépomocí.

Odpovědí na velmi specifické zadání byla uvolněná architektura improvizace. Jednu z hlavních rolí v interiéru hraje vlastní tvorba investorů – manželského páru malířů. Jejichž autorské kousky skvěle ladí se zdmi „oholenými“ až na panel.

A kromě obrazů majitelů bytu je interiér zařízen nábytkem z druhé ruky nebo tím, kteří architekti navrhli na míru z překližky.

Reklama

V rámci dispozice nedošlo k žádným zásadním stavebním změnám. Obytný prostor se funkčně propojil s ložnicí a vznikl oddělný dětský pokoj skýtající dostatek soukromí.

Kim Kardashian je většinovou akcionářkou Skims.

Spodní prádlo Kim Kardashian umí přitáhnout pozornost i investory

Rodina Kardashianových dokáže svoji televizní popularitu – i přesto, nebo právě proto, že se jejich show mnohdy pohybují na hraně vkusu – dobře zpeněžit. Naposledy, možná nejznámější člence klanu Kim, přinesla v druhém kole investic do značky spodního prádla Skims 240 milionů dolarů. 

Přečíst článek

Jan Vančura, ředitel institucionálního bankovnictví v Trinity Bank

Levnější byty nečekejte. Přinesla by je jedině velká finanční krize, říká realitní odborník

Ačkoli rostoucí sazby České národní banky část poptávky po nemovitostech zmrazí, na cenu naopak bude tlačit rostoucí zájem o financování nemovitostí v eurech, tvrdí Director Real Estate and Corporate Finance Trinity Bank Jiří Vančura. Výnosy z nájmů přitom přišly o svůj tradiční hlavní smysl a nepokryjí ani inflaci, dodává v rozhovoru pro newstream.cz.

Přečíst článek

Reklama

Související

U bývalé vodárenské věže vznikne nové náměstí s kašnou.

Nové náměstí, lavičky i stromy. Tak už za pět let bude vypadat tržnice v Holešovicích

Přečíst článek
Druhá cena patří Alžbětě Pomahačové za práci Město Sídliště.

Jak by proměnili panelák či brownfield začínající čeští architekti? Podívejte se

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme