Reklama

Zisk Trinity Bank letos překročí 100 milionů korun

Radomír Lapčík, zakladatel a člen představenstva Trinity Bank a holdingu SAB Finance
SAB Finance
 ČTK

Trinity Bank, která patří mezi menší české bankovní domy, očekává za první pololetí zisk před zdaněním zhruba 70 milionů korun. Celoroční výsledek by měl překonat 100 milionů korun. Uvedl to zakladatel banky Radomír Lapčík. Za celý loňský rok banka vykázala zisk před zdaněním 75,4 milionu korun a po zdanění zhruba 61 milionů. Oficiální výsledky za pololetí banka zveřejní v červenci.

Reklama

„Trinity Bank kontinuálně překračuje plán a utvrzuje v tom, že hlavní pilíře ryze české banky jsou i v době ekonomické nejistoty velmi stabilní,” uvedl Lapčík.

Ke konci května měla banka zisk před zdaněním 56,3 milionu korun a čistý zisk činil 45,3 milionu korun. Od počátku roku Trinity Bank poskytla podle Lapčíka větší objem úvěrů než za celý loňský rok. Banka, která letos oslaví 25 let od svého založení, navýšila kapitál o 0,5 miliardy korun na 2,5 miliardy. Jejími hlavními pilíři jsou financování nemovitostí a developerských projektů a dlouhodobé zhodnocení peněz v rámci spořicích a vkladových účtů. Má 24 331 klientů.

Banka dříve byla záložnou Moravský Peněžní Ústav. Společnost byla založena v roce 1996 ve Zlíně a patřila mezi největší spořitelní družstva v ČR. Bankovní licenci společnost dostala od České národní banky v polovině prosince 2018, následně se přejmenovala na Trinity Bank.

Všem bankám a spořitelnám v Česku loni klesl souhrnný čistý zisk meziročně o 43,6 miliardy korun na 47,51 miliardy korun. Bilanční suma ke konci prosince činila 7,965 bilionu korun, což byl proti konci roku 2019 pokles o 531 miliard korun. Bankám se podle analytiků zisky propadly kvůli tvorbě opravných položek v souvislosti s koronavirovou krizí a nouzovými opatřeními. Přispěl k tomu i pokles sazeb České národní banky.

Spolumajitel Trinity Bank/ SAB Finance je zároveň investorem zpravodajského serveru newstream.cz

Radomír Lapčík, zakladatel a člen představenstva Trinity Bank a holdingu SAB Finance

Miliardář Lapčík se stal členem Burzy cenných papírů Praha

Novým členem Burzy cenných papírů Praha bude od 1. července společnost SAB o.c.p., licencovaný obchodník s cennými papíry se sídlem v Bratislavě a s pobočkou v České republice. Stane se tak 16. členem burzy s oprávněním k uzavírání burzovních obchodů.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Bankéř Ivan Šramko: V Česku se inflace láme, na Slovensku bude příští rok mnohem horší

Bankéř Ivan Šramko: V Česku se inflace láme, na Slovensku bude příští rok mnohem horší

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme