Reklama

Štěpení na pražské burze. Akcie SAB Finance jsou nyní dostupné i pro drobné investory

Štěpení na pražské burze. Akcie SAB Finance jsou nyní dostupné i pro drobné investory
SAB Finance
Veronika Kudrnová
vku

Akcie české společnosti SAB Finance, nováčka pražské burzy, budou ode dneška dostupnější i investorům, kteří by do nich chtěli směřovat menší část peněz. Česká národní banka totiž schválila návrh na jejich rozdělení v poměru 1:10.  

Od 1. října tak bude jedna původní akcie představovat deset akcií. Do obchodování vstoupí namísto ceny 10 600 korun s cenou 1060 korun.

Akcie firmy se od 28. ledna obchodují na pražské burze. Investorům nabízí akcie s až dvakrát ročně vyplácenou dividendou v plánované výši pět procent ročně z tržní ceny akcie při přijetí k obchodování. 

Valná hromada společnosti SAB Finance schválila rozmělnění akcií na počátku září. Tehdy také schválila výplatu dividendy za pololetí 68 milionů korun, což představuje dividendu ve výši 265 korun před zdaněním na akcii. V poměru k obvyklé tržní ceně jde o roční výnos pět procent. Termín pro další výplatu dividendy je směřován na březen 2022.

„Dividendy vždy představují stabilizační prvek portfolia. Ve výši, v jaké je vyplácí naše společnost, dnes nabízejí jednu z mála ochran před inflací. Investice do dividendových akcií doporučuje i Warren Buffett,“ uvedl Radomír Lapčík, zakladatel SAB Finance a také investor internetového deníku newstream.cz

Radomír Lapčík je spolumajitel SAB Finance i Trinity Bank. Zároveň je investorem internetového deníku Newstream.cz

SAB Finance vyplatí pololetní dividendy ve výši skoro 69 milionů

Společnost SAB Finance vyplatí svým akcionářům pololetní dividendy v celkové hodnotě téměř 69 milionů korun.

Přečíst článek

Reklama

Společnost SAB Finance je největší zprostředkovatel devizových obchodů v České republice a poskytuje služby více jak 18 tisícům firemních klientů. Za rok 2020 společnost vykázala auditovaný zisk 144 milionů korun, a zažila tak zatím nejúspěšnější rok v historii. Plánovaný zisk SAB Finance před zdaněním na rok 2021 je 168 milionů korun. Zisk za první pololetí přesáhl 85 milionů korun, meziročně tak vzrostl o téměř 18 procent.

víno - ilustrační obrázek

Investiční vína zažívají boom. Nahrávají jim obavy z inflace

Svět se probouzí z pandemie, a to platí i pro investiční vína.

Přečíst článek

Radomír Lapčík, zakladatel a člen představenstva Trinity Bank a holdingu SAB Finance

Miliardář Lapčík se stal členem Burzy cenných papírů Praha

Novým členem Burzy cenných papírů Praha bude od 1. července společnost SAB o.c.p., licencovaný obchodník s cennými papíry se sídlem v Bratislavě a s pobočkou v České republice. Stane se tak 16. členem burzy s oprávněním k uzavírání burzovních obchodů.

Přečíst článek

Reklama

Související

Hlavní budova České národní banky

Komerční banka i Moneta smí vyplatit zadržené dividendy, povolila jim to ČNB

Přečíst článek
Reklama
Doporučujeme