Reklama

Tržby lékáren Dr. Max ze skupiny Penta za „covidové zboží“ loni klesly. Přesto síť celkem utržila o desetinu více než předloni

Tržby lékáren Dr. Max ze skupiny Penta za „covidové zboží“ loni klesly. Přesto síť celkem utržila o desetinu více než předloni
ČTK
 ČTK

Síti lékáren Dr. Max ze skupiny Penta loni vzrostly tržby o desetinu na téměř 25 miliard. Posílil prodej online. Společnost rozšířila počet zapojených lékáren a otevřela centrální laboratoř v Praze, v níž při výpadcích některých léčiv připravuje lékové náhrady.

Reklama

Tuzemská síť lékáren Dr. Max loni zvýšila tržby o desetinu na 24,8 miliardy korun. Z toho internetový obchod utržil 2,3 miliardy korun, o rok dřív to bylo 1,9 miliardy. Počet lékáren řetězec rozšířil o 16 na 482 prodejních míst. Uvedl to Michal Petrov, mluvčí společnosti Česká Lékárna Holding, kterou ovládá investiční skupina Penta. Dr. Max je největší tuzemskou lékárenskou sítí.

Společnost Pilulka zvýšila tržby téměř o polovinu.

Pilulka loni zavřela část lékáren, na internetu ale posílila. A obsadila nové trhy

Česká skupina lékáren Pilulka má za sebou celkem solidní rok. Loni na podzim expandovala na maďarský a rakouský trh. A prodeje na internetu jí mírně rostly.

Přečíst článek

Dr. Max otevřel laboratoř na výrobu lékových náhrad

„Struktura obratu potvrzuje definitivní ústup covidového portfolia,“ uvedla firma v tiskové zprávě. Na tržbách za položky ve volném prodeji se e-shop podílel 20 procenty, ještě před pěti lety to bylo asi pět procent, poukázala. „Podíl e-commerce Dr. Max je mezi lékárenskými e-shopy asi čtyřicetiprocentní,“ dodala.

Spolu s dalším rozšířením pobočkové sítě Dr. Max loni také otevřel centrální laboratoř v Praze, která při výpadcích některých léčiv připravuje lékové náhrady. Činnost zahájily nová logistická základna sesterské distribuční společnosti ViaPharma v Pavlově na Kladensku a skladové centrum e-shopu v Nučicích u Prahy. „Z toho je velmi dobře vidět, že se snažíme rozvíjet jak tradiční lékárenství, tak i farmaceutickou e-commerce,“ uvedl generální ředitel lékárenské sítě Jan Žák, který do funkce nastoupil letos v březnu.

Privátní značka Dr. Max měla loni ve volném výdeji řetězce podíl v klasických lékárnách víc než třetinu, v internetovém obchodě asi šest procent. Čítá stovky položek pro volný prodej i na recept. Klientského programu firmy se aktivně účastní asi 3,5 milionu lidí, doplnila. Zisk společnosti Česká Lékárna Holding, která působí také na Slovensku, v Srbsku a Rumunsku, podle zveřejněné výroční zprávy loni vzrostl téměř o třetinu na 762,2 milionu korun.

Marek Dospiva, spoluzakladatel a spolumajitel středoevropské investiční skupiny Penta Investments

Penta loni vydělala 11,6 miliardy korun, hodně investovala do pozemků, lekáren a nemocnice

Investiční skupině Penta loni meziročně klesl čistý zisk o 15 procent na 11,6 miliardy korun. Je to druhý nejlepší výsledek v historii firmy od jejího založení v roce 1994. Tržby firem v portfoliu skupiny stouply o deset procent na 192 miliard korun. K celkovým výsledkům skupiny přispěly podle ní zejména firmy Dr.Max, Slovalco a Empik. Pozitivní vývoj zaznamenaly také společnosti Penta Real Estate, Primabanka, Privatbanka a polský Iglotex.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Moderní architektura pro Dejvice. Podívejte se, jak má vypadat dostavba Vítězného náměstí

Moderní architektura pro Dejvice. Podívejte se, jak má vypadat dostavba Vítězného náměstí

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme