Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

ceny pohonných hmot - informace o tématu

Andrej Babiš

Babiš zostra na distributory paliv: Nezneužívejte konflikt a zlevněte

Premiér Andrej Babiš (ANO) vyzval hlavní distributory pohonných hmot Orlen, Mol a OMV, aby snížili ceny paliv a nezneužívali konflikt na Blízkém východě. Situací by se podle něj měl zabývat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Uvedl to na svém facebooku. Společnost Orlen sdělila, že podniká v souladu se zákony a ceny jsou určovány trhem. Benzin Natural 95 za poslední týden v Česku podle údajů společnosti CCS zdražil o 2,40 koruny na průměrných 41,44 koruny za litr a nafta o 4,75 koruny v průměru na 47,90 koruny za litr.

Přečíst článek

Lukáš Kovanda: Levněji nebylo ani za komunistů. České řidiče čeká historická letní sezóna

Přečíst článek

Lukáš Kovanda: Pohonné hmoty budou zdražovat. Jednou z příčin je hurikán Beryl

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Čerpací stanice

Dnes benzin výrazně zlevní. O kolik to bude a jak dlouho to vydrží?

Češti pumpaři ve středu citelně zlevnili, započítali nižší spotřební daň. Za zhruba 10 dní ale ceny budou pravděpodobně výše, než byly včera, rozhodnou o tom Saúdové v Rijádu.

Přečíst článek
PKN Orlen, doprava

Další razantní zdražování benzinu nepřijde. Petrochemické firmy spoléhají na alternativní zdroje

Pohonné hmoty v ČR zatím odpojení Polska a Bulharska od ruského plynu výrazněji nezdraží. Největší provozovatel čerpacích stanic v ČR, polský Orlen, ale hlásí 50procentní nárůst zisku, i kvůli válce a sankcím.

Přečíst článek
Ceny benzinu 5. března 2022

Lukáš Kovanda: Čínský lockdown a kontroly marží zlevňují českým řidičům pohonné hmoty

Ceny pohonných hmot v Česku v uplynulém týdnu klesly o víc než korunu za litr. Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 zlevnil od minulé středy v průměru o 1,18 koruny na 42,70 koruny za litr, nafta o 1,52 koruny na 45,10 Kč/l. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny paliv sleduje.

Přečíst článek
Ceny benzinu 5. března 2022

Dalibor Martínek: Razie na pumpaře? Trapné fiasko vlády, které se dalo čekat

Překvapení se nekoná. Ministerstva průmyslu a financí udělala „obří razii“ na pumpaře. Podle některých „expertů“, kteří se vylíhli na státních úřadech, totiž mohli právě pumpaři za obří zdražení pohonných hmot. Člověku, který umí sčítat jedna a jedna, bylo přitom dopředu jasné, jak celá akce dopadne.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Ceny benzinu 5. března 2022

Paliva v Česku opět zdražují. Obchodníky s ropou zneklidňuje Bidenův výrok, že Rusko může na Ukrajině použít chemické zbraně

Včera skončila několikadenní etapa často historicky rekordně prudkého zlevňování jak benzínu, tak nafty. Důvod? Zdražující ropa, která reaguje na stupňující se boje na Ukrajině.

Přečíst článek
Ceny benzinu 5. března 2022

Stanislav Šulc: Jako Pat a Mat aneb Jak Maďaři a Češi snižovali ceny benzinu

Ceny pohonných hmot letí raketově vzhůru v celé Evropě. A vedle všeobecné snahy pomoci Ukrajincům zasažených válkou se lidé začínají bát, za kolik budou tankovat. Vlády mají docela dost možností, jak cenu benzinu a nafty srazit. Ale z nějakého důvodu vymýšlejí složité mechanismy, které k cíli nevedou vůbec, nebo jen minimálně. Ale proč to dělat jednoduše, když to jde i složitě, že? 

Přečíst článek
Ceny pohonných hmot v Česku překračují hranici 40 korun za litr

Lukáš Kovanda: Česko zažívá „ropný šok“

Cena benzinu i nafty v ČR je nejvyšší v historii. Prudké zdražování tím rozhodně nekončí, benzín může vyletět až k 50 korunám za litr, omezí-li Rusko dodávky ropy či plynu.

Přečíst článek
tankování, čerpací stanice

Lukáš Kovanda: Ropa padá, české benzinky ale nezlevňují. Mají vyšší zisky

České čerpací stanice využívají prostředí obecně rapidní inflace a ceny pohonných hmot navzdory klesajícím cenám ropy drží vysoko. Čerpadláři se těší z vyšších ziskových marží.

Přečíst článek

News box

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a ázerbájdžánský vládce Ilham Alijev podepsali🖋️ dohody o spolupráci v oblasti bezpečnosti a energetiky. Zelenskyj to oznámil na platformě X. Ukrajinský prezident dále uvedl, že s Alijevem hovořil o možnosti uspořádat mírová jednání mezi Ukrajinou a Ruskem v Ázerbájdžánu.
Nové vedení Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) bude požadovat, aby se v zákoně opět snížil↘️ věk odchodu do důchodu z 6️⃣7️⃣ na 6️⃣5️⃣ let. Zároveň budou chtít zkrátit pracovní týden na 37,5 hodiny bez toho, aby se snížila mzda a aby všichni zaměstnanci měli nárok na pět týdnů dovolené. Po skončení IX. sjezdu ČMKOS to uvedl jejich předseda Josef Středula.  Číst více
Ukrajinský dron v noci na dnešek zasáhl💥 vícepodlažní bytový dům ve čtvrtém největším ruském městě Jekatěrinburgu. Oznámil to gubernátor oblasti. Video zveřejněné na sociální síti X ověřené agenturou Reuters ukazuje dým vycházející se ze střechy moderní výškové budovy. Část fasády budovy byla silně zčernalá a z několika oken se vysypalo sklo. Jde o první útok na město, které leží 1900 kilometrů od ukrajinské metropole Kyjev, od začátku ruské invaze na Ukrajinu v únoru 2022.

Poslanec Filip Turek (za Motoristy) se omluvil úředníkům ministerstev, pokud se jich dotkla jeho slova o parazitech🐛🦟🦗. Turek tvrdí, že ve výroku, za který ho kritizovali mimo jiné premiér Andrej Babiš (ANO) a odbory, mluvil o aktivistech, ne o úřednících. Řekl to v debatě na televizi Nova. Turek nedávno uvedl, že na rezortech, které vedou ministři za Motoristy, je plno „progresivistických, levicových, někdy zelených, někdy různých jiných parazitů“ a Motoristé se je rozhodli „postupně deratizovat“.

Číst více
Dosavadní litoměřický biskup Stanislav Přibyl po přečtení papežské buly při mši v katedrále sv. Víta✝️ usedl do křesla symbolizujícího arcibiskupský stolec a stal se pražským arcibiskupem♗. Do úřadu nastoupil po Janu Graubnerovi. Přibyla jmenoval arcibiskupem v únoru papež Lev XIV. Mši předcházel liturgický průvod z Arcibiskupského paláce, rozezněl se největší zvon v České republice Zikmund.

Letiště Imáma Chomejního v Teheránu ráno obnovilo provoz pro komerční mezinárodní linky✈️, informoval server BBC. Je to poprvé od 28. února, kdy americko-izraelské útoky na Írán spustily válku v regionu. Předminulý týden v ní začalo platit příměří. První odlety z teheránského mezinárodního letiště dnes směřují mimo jiné do Mediny v Saúdské Arábii či do tureckého Istanbulu.

Mezinárodní ratingová agentura S&P oznámila, že snížila↘️ hodnocení úvěrové spolehlivosti Slovenska o jeden stupeň na úroveň A. Poukázala na slabý růst slovenské ekonomiky a pomalejší než předpokládané ozdravení veřejných financí země. Slovenské ministerstvo financí v reakci uvedlo, že krok S&P byl očekávaný, neboť dosavadní rating Slovenska u S&P byl podle něj vyšší než u jiných agentur. Číst více

Ukrajina v noci čelila rozsáhlému útoku💣💥 619 ruských dronů a 47 řízených střel a raket, uvedlo ukrajinské letectvo. Z toho 580 donů a 30 střel bylo sestřeleno nebo zneškodněno. Útok zabil 4️⃣ lidi a dalších více než 30 osob utrpělo zranění, uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Nejméně 14 lidí bylo zraněno při ruském útoku na Dnipro, ranění jsou také v Charkovské, Černihivské či Oděské oblasti. Kvůli ruskému útoku vyslalo Polsko preventivně do vzduchu stíhačky. Trosky dronu dopadly ve městě Galati na východě Rumunska, uvedlo rumunské ministerstvo obrany.

Mobilní bankovnictví se v Česku stalo standardem, telefon📲 k přístupu ke svému účtu pravidelně používá 8️⃣2️⃣ procent Čechů. Alespoň občas to dělá 11 procent lidí. Vyplývá to z průzkumu agentury NMS Research pro Raiffeisenbank. Podle průzkumu má mobilní bankovnictví dominantní roli napříč generacemi. I ve skupině nejstarších lidí ho využívá přes 70 procent Čechů.

Na Šumavě dnes opět mrzlo❄️. Nejnižší teplotu naměřili na stanici Perla u Kvildy na Prachaticku, kde bylo minus 8️⃣,7️⃣ stupně Celsia. Jednalo se o nejchladnější hodnotu v republice, řekl Petr Frühbauer z českobudějovické pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.
Doporučujeme