Reklama

Pojišťovně Direct Pavla Řeháka se loni dařilo. Vydělala přes 100 milionů

Pavel Řehák, spolumajitel pojišťovny Direct
pojišťovna Direct

Pojišťovně Direct finančníka Pavla Řeháka se loni dařilo. Rostla jí klientská základna i zisk. Loni pojišťovna vydělala 101,6 milionu korun, což je meziročně o 10 milionů víc. Uvádí to výroční zpráva pojišťovny.

Reklama

Direct patří na českém trhu mezi menší pojišťovny. Podle údajů České asociace pojišťoven činí její podíl na trhu 1,7 procenta. Přesto si pojišťovnu nachází stále více klientů, nyní má u ní smlouvu přes 400 tisíc lidí. Loni pojišťovna vyděla přes 100 milionů korun, což představuje meziroční nárůst o zhruba desetinu. 

Předepsané hrubé pojistné, což je částka, kterou v daném roce klienti zaplatili za pojištění, Directu meziročně vzrostlo na 2,58 miliardy korun, tedy o 14 procent. Celkem pojišťovny loni vybraly na pojistném 147 miliard korun, což je meziročně o 4,4 procenta více. Direct tedy roste nadprůměrně.

„I v roce 2021 jsme patřili mezi nejrychleji rostoucí neživotní pojišťovny na trhu,“ dodala mluvčí Directu Nela Maťašeje.

Pavel Řehák
video

Pády jsou součástí cesty k úspěchu, hoďte je za hlavu a jděte dál, říká zakladatel pojišťovny Direct Řehák

Pojišťovnu Direct povede po Pavlu Řehákovi Michal Řezníček, který měl dosud v pojišťovně na starosti veškeré obchodní aktivity. Řehák se nově soustředí na strategickou podporu pojišťovny a dalších firem ve skupině, uvedla firma. Základy nynější skupiny položil Řehák v roce 2015 koupí pojišťovny Triglav a vznikem Direct pojišťovny. Již po třicítce mohl Řehák odejít do důchodu a díky působení v České pojišťovně by až do konce života neměl nouzi o peníze. To by však pro nebyl žádný život, prozradil Řehák v dřívější epizodě pořadu Victory Club.

Přečíst článek

Direct pojišťovna je od loňského podzimu opět plně v rukou skupiny VIGO Pavla Řeháka. Investiční skupina Odyssey 44 Martina Kúšika a Řehák se domluvili na odprodeji padesátiprocentního podílu Directu zpět skupině VIGO Investments, která tak nyní vlastní sto procent pojišťovny.

Direct je na trhu od roku 2015, kdy pojišťovnu Triglav koupil Řehákův investiční fond VIGO Investments. Triglav pojišťovna vznikla v roce 2000 z původní Všeobecné pojišťovny, kdy v ní její akcionář, mateřská společnost Zavarovalnica Triglav ze Slovinska, získala stoprocentní podíl.

Pavel Řehák
video

Jak se stát poučil z pandemie? Ve Victory Clubu zítra odpoví muž s excelovou tabulkou Pavel Řehák

Na začátku pandemie proslul jako muž s excelovou tabulkou, která zachránila desítky tisíc životů. Pavel Řehák je ale víc než to. Po úspěchu ve finančním světě založil vlastní pojišťovnu, která se stává platformou pro další a další služby. Co nyní dělá Pavel Řehák? Jak vnímá rozdíly mezi veřejným a soukromým sektorem? A jaký je vlastně šéf? Sledujte již zítra Victory Club.

Přečíst článek

Pavel Řehák, spolumajitel pojišťovny Direct

Řehák z Directu staví miliardovou síť autoservisů

Pojišťovna Direct, což je první česká online pojišťovna, buduje síť autoopraven a autoslužeb. Cílově by měla mít miliardový obrat, jak serveru newstream.cz potvrdil majitel Directu Pavel Řehák. „Chceme se dostat na pět, šest miliard korun v obratu, což je cesta na dva, tři roky,” dodal. 

Přečíst článek

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Pavel Řehák
video

Pády jsou součástí cesty k úspěchu, hoďte je za hlavu a jděte dál, říká zakladatel pojišťovny Direct Řehák

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme