Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Zlaté šampaňské? I tak může vypadat investiční aktivum

Šampaňské Cristal Medallion
Wine Management/publikováno se svolením
 nst
nst

Láhev zlatého šampaňského za 274 tisíc korun? Domů by si to asi koupil málokdo, takže zbývají institucionální investoři.

Reklama

Drahé zlaté šampaňské si pořídil fond kvalifikovaných investorů Wine Management. „Jedná se o jeden z našich největších jednorázových nákupů,“ říká Martin Nejedlý, spoluzakladatel fondu. „Největší raritou a zároveň nejdražší položkou byl jeden z unikátů vinařství Louis Roederer z oblasti Champagne, víno Cristal v prestižní kolekci Medallion, ročníku 2002 a objemu Jeroboam. Jedná se o láhev č. 173 z celkem 400, které byly vyrobeny. Láhev je pokryta ovály z 24karátového zlata, které mají bránit v průniku světla.“ 

Tyto láhve navrhl francouzský designér Philippe di Méo. Na každé z nich pracovali po čtyři dny dva zlatničtí mistři a celkem dvanáct různých řemeslníků, kteří použili sedm metrů mosazné pásky potažené 24karátovým zlatem a přes pět set stříbrných svarů. 

Patrik Tkáč otevírá v Bratislavě futuristickou prodejnu potravin

Patrik Tkáč: Potraviny jsou skvělým místem pro testování robota

Slovenský miliardář a byznys partner Daniela Křetínského Patrik Tkáč otevřel v Bratislavě „futuristickou“ prodejnu potravin. Technologickým základem celého konceptu je Jarvis, umělá inteligence a věrný sluha například komiksového Iron Mana. Robot pomáhá zákazníkům s výběrem vína, orientací v prodejně, vede historii jejich nákupů a organizuje rozvoz. Rozhovor Tkáč poskytl slovenskému magazínu Trend.

Přečíst článek

Fond ve čtvrtém kvartále masivně investoval do luxusního vína a nakoupil 4 031 lahví za více než 27 milionů korun. 

„Z hlediska počtu jsme nejvíce láhví pořídili od vinařství Claude Dougat, jak jinak než z Burgundska, na které se dlouhodobě zaměřujeme. Jedná se o víno Gevrey-Chambertin ročníku 2014, jehož jsme nakoupili 262 lahví,“ dodává Martin Kovář, druhý spoluzakladatel fondu. 

Víno jako investice.

Burgundské, šampaňské, skotská whisky. Investiční alkohol poráží inflaci

Nejdražší sbírku skotské whisky Macallan Red, která je nyní v Česku, si pořídil fond kvalifikovaných investorů Wine Management. Hodnota tří lahví alkoholu staršího sedmdesáti let je šest milionů korun.

Přečíst článek

Fond zároveň uvedl, že zhodnotil svá aktiva za čtvrté čtvrtletí 2021 o 2,83 procenta. Za více než tři roky od založení fondu jejich hodnota celkově vzrostla o 34,24 procent. Wine Management investuje do luxusních vín a whisky. 

staveniště, pozemek

Ceny pozemků trhají rekordy. I ty vzdálenější od měst zdražuje zájem spekulantů

Zdražování nemovitostí v Česku ani v závěrečném loňském čtvrtletí neustalo. Nejvyšší cenový růst postihl pozemky, které meziročně zdražily o 23,2 procenta. Na vině jsou zastaralé územní plány měst, které živí spekulativní nákupy pozemků od nich vzdálených. Vyplývá to z HB Indexu sestavovaného Hypoteční bankou.

Přečíst článek

>>>>>> Zajímáte se o alternativní investice? Čtěte zde <<<<<<

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Ilustrační foto

Investiční vína porážejí zlato i akcie. Zhodnocení se počítá v desítkách procent

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme