Reklama

Výstaviště Praha se postupně mění. Letos se v areálu prostaví 200 milionů

Výstaviště Praha se postupně mění. Letos se v areálu prostaví 200 milionů
Se svolením Výstaviště Praha
Petra Jansová

Výstaviště Praha letos slaví 130 let od svého založení. Areál, jehož dominantou je secesní Průmyslový palác, se posledních několik let postupně revitalizuje.

„Nyní jsme asi na 20 procentech toho, co bychom měli,” přibližuje šéf Výstaviště Praha Tomáš Hübl. Za rok 2020 město do areálu investovalo 160 milionů korun, dalších 200 milionů je pro tento rok připraveno na rekonstrukci některých objektů a revitalizaci veřejných prostranství.

Došlo například na přestavbu jednoho z Křižíkových pavilonů, budova nekdější restaurace U Primasů se proměnila na multifukční prostor. V dolní části areálu rovněž vznikl nový skate park.

„Nyní nás čeká například rekonstrukce Divadla Spirála,” přibližuje Hübl. Pandemie podle něj sice měla výrazný dopad na zisky společnosti, vyprázdněné Výstaviště ale na druhou stranu umožnilo rychleji rekonstruovat.

Proměny, které v areálu probíhaly a probíhají, se netýkají jen samotných budov, ale i napojených komunikací. 

Reklama

Jednotlivé objekty se veřejnosti otevřou v rámci festivalu Open House.

Sídlo společnosti Koma Rent

Modulární architektura táhne. I tento obor ale bojuje s nedostatkem materiálu

Rychlost výstavby i variabilita jsou hlavní pozitiva takzvané modulární architektury. Budova navržená z modulů nově stojí i v Praze na Kutnohorské ulici.

Přečíst článek

Jak bude vypadat okolí jezera Milada na Mostecku

Nové pláže, vyhlídky i pikniková místa. Švédi promění okolí jezera Milada

Zatopený Důl Chabařovice změní projekt švédského studia Mandaworks. V okolí jezera Milada vznikne řada drobných objektů určených k rekreaci i aktivnímu odpočinku.

Přečíst článek

Reklama
Doporučujeme