Reklama

Řehák z Directu staví miliardovou síť autoservisů

Pavel Řehák, spolumajitel pojišťovny Direct
pojišťovna Direct
Tereza Zavadilová

Pojišťovna Direct, což je první česká online pojišťovna, buduje síť autoopraven a autoslužeb. Cílově by měla mít miliardový obrat, jak serveru newstream.cz potvrdil majitel Directu Pavel Řehák. „Chceme se dostat na pět, šest miliard korun v obratu, což je cesta na dva, tři roky,” dodal. 

Reklama
Pavel Řehák, spolumajitel pojišťovny Direct Tereza Zavadilová

Projekt spustila pojišťovna letos na jaře a zatím má velmi dobré ohlasy. „Už jen to, že jsme se klientů, kteří měli bouračku v Praze, ptali, zda vůz chtějí nechat opravit u nás, mělo velký efekt,” říká šéf tuzemské pojišťovny. Projekt Direct Auto vede Petr Lehký, který dříve působil jako šéf TUkas Group a úvod své pracovní cesty trávil ve Škoda Auto. První firmou, kterou Direct koupil, je Autotrio Praha v Modřanech. „Poskládali jsme tým kombinací lidí z autobyznysu a lidí z jiných sektorů, abychom kombinovali pohledy, a zatím to vypadá velmi dobře,” poznamenal Řehák.

Smyslem projektu podle Řeháka není cenový dumping. „Určitě není smyslem mít cenovou válku. Stejně jako v jiných odvětvích nám jde o zlepšení klientského zážitku, řešíme dopravu auta, bouračky, mobilitu obecně - a pak jde o poměr mezi cenou a výkonem, nikoli o nejlevnější řešení se špatnou kvalitou,” vysvětlil Řehák. 

Direct má aktuálně asi 400 tisíc zákazníků v oblasti povinného ručení. Loni dosáhla objemu 2,2 miliardy předepsaného pojistného. Pojišťovna Direct patří do skupiny Vigo Investments, stejně jako Fidoo, které působí v B2B byznysu a nabízí řešení pro firemní vyúčtování.

Foto: Direct pojišťovna

Reklama

Související

Jakub Kudýn z J&T: Profesionální investoři se hrnou do Premier League. Moc dobře vědí proč

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme