Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Netflix chystá zdražení. Jako první to schytají uživatelé ve Spojených státech

Streamovací platforma Netflix plánuje zvýšení předplatného
Profimedia
 ČTK

Americká streamovací platforma Netflix plánuje zvýšení předplatného u své služby neobsahující reklamu. Informoval o tom list The Wall Street Journal s odvoláním na zdroje obeznámené se situací. Firma nyní podle zdrojů diskutuje o zdražení na několika trzích po celém světě, první však budou pravděpodobně na řadě Spojené státy a Kanada.

Reklama

Přesnější informace o termínu zvýšení cen a rozsahu tohoto zvýšení zatím nejsou k dispozici, napsal The Wall Street Journal. Společnost Netflix se ke zprávě odmítla vyjádřit.

Netflix je podle listu jedinou velkou streamovací platformou, která v uplynulém roce nezvýšila ceny. Místo toho se snažila podpořit své tržby opatřeními proti sdílení přístupových hesel.

Předplatné služby Netflix Standard bez reklamy nyní ve Spojených státech činí 15,49 dolaru (363 korun) měsíčně, v České republice je to 259 korun měsíčně. Na konci června měl Netflix po celém světě zhruba 238 milionů předplatitelů.

Intel, výrobce čipů,

Intel hodlá uvést na burzu svou další divizi

Americký výrobce čipů Intel pokračuje v restrukturalizaci a chce uvést na burzu svou další divizi. Po automobilovém dodavateli Mobileye tentokrát půjde o jeho byznys s programovatelnými speciálními čipy, které se používají například v komunikační technice nebo v infrastruktuře datových center.

Přečíst článek

Washington znervózněl. Huawei má kromě Pekingu i další nečekané podporovatele - tchajwanské firmy

Washington zneklidněl. Huawei buduje utajovanou síť závodů na pokročilé čipy

Několik tchajwanských technologických firem pomáhá čínskému podniku Huawei stavět na jihu pevninské Číny utajovanou síť závodů na výrobu čipů, zjistila agentura Bloomberg. Huawei by jejím prostřednictvím mohl obcházet sankce, které na něj uvalily Spojené státy, a dále rozvíjet čínské technologické ambice. Huawei podle Bloombergu buduje dané závody pod jinými jmény, aniž by jakkoli připouštěl svoji účast.

Přečíst článek

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Umělá inteligence rozdělila Hollywood. Kazí byznys Netflixu i jeho rivalů

Umělá inteligence rozdělila Hollywood. Kazí byznys Netflixu i jeho rivalů

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme