Lídr esportu 100 Thieves získal další investory. Má cenu 460 milionů dolarů
Jedna z největších firem pořádajících klání v esportu, provozující vlastní herní týmy i obchod s vlastní módní značkou 100 Thieves z Los Angeles získala v dalším investorském kole sumu ve výši 60 milionů dolarů. Hodnota firmy tak vystoupala na 460 milionů dolarů (asi 10,3 miliardy korun) a pojistila si místo v první světové lize videoher a esportu.
Aktuální kolo přineslo peníze od investorů, jako jsou například Jim Breyer z Breyer Capital – podle Forbesu 389. nejbohatší Američan s majetkem 2,9 miliardy dolarů – nebo investiční společnost Artists Capital Management. V minulosti do společnosti investoval mimo jiné rapper Drake, hudební manažer Justina Biebera a dalších Scooter Braun nebo majitel vítěze prestižní basketbalové NBA z roku 2016 Cleveland Cavaliers Dan Gilbert. Všichni tři jsou dnes členy představenstva 100 Thieves.
Herní konzole od společnosti Sony je vyprodaná na měsíce dopředu, a když se dostane do nabídky e-shopů, je během sekund pryč. Na sekundárním trhu je cena konzolí podle zjištění redakce Newstream až dvojnásobná proti běžným obchodům.Největší hit letošních Vánoc? Playstation 5, akorát jej neseženete
Enjoy
Společnost i přes boom esportu ale není zisková. 100 Thieves plánuje použít své nové prostředky k dalšímu rozvoji byznysu. Během pandemie více než ztrojnásobila počet zaměstnanců na více než sto a plánuje se více věnovat sociálním sítím, zejména TikToku. Chystá i akvizice – tou první byl v říjnu výrobce herních klávesnic Higround.
100 Thieves založil bývalý profesionální hráč videoher a nejlepší hráč esportu v roce 2014 Matt Haag. „Hodnota 100 Thieves se za poslední dva roky ztrojnásobila, čímž využila trend v esportu, kdy se mnoho společností snažilo využít humbuk kolem něj. Zatímco počet lidí hrajících videohry ale neustále roste, hodnota týmů, které je hrají profesionálně, ne, protože pandemie omezila příjmy všech pořadatelů podniků s živými akcemi,“ podotkl server Bloomberg.
Firma reportovala za třetí kvartál skvělé výsledky. Tržby vyrostly dvojnásobně, nahoru jde také počet předplatitelů a finanční odměny uživatelů. Od vstupu na burzu letos na jaře akcie Robloxu vyrostly o 60 procent.Akcie herní společnosti Roblox vystřelily o třetinu za pouhou půlhodinu
Leaders
Investoři jsou ale stále ochotni investovat peníze do videoher v širším měřítku. Firma 100 Thieves přitom těží z rozmanitosti svého podnikání. Asi dvě třetiny jejích příjmů plyne z oblečení a zábavy, jako jsou podcasty. A zatímco 100 Thieves vlastní týmy v ligách pro hry League of Legends, Valorant a Call of Duty, dva z jejích nejpopulárnějších hráčů a také spolumajitelé podniku – CouRageJD a Valkyrae – jsou známí spíše svými zábavnými videi na YouTube než svými herními dovednostmi.
Firma očekávala, že tržby se letos více než zdvojnásobí, konkrétní čísla však společnost zatím odmítla uvést. „Esport se velmi solidně rozrostl, ale hraní her v širším měřítku stouplo astronomicky,“ řekl prezident a provozní ředitel společnosti John Robinson. „Rok 2021 byl pro 100 Thieves rekordním,“ dodal.
Magazín newstream CLUB
Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh.
V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.
Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.
Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí.
K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.