Reklama

Legenda se vrací. Bob Iger bude opět řídit Walt Disney

opětovný šéf Disney Bob Iger
Thomas Hawk, Flickr / Creative Commons / CC BY-NC 2.0

Americká filmová a zábavní společnost Walt Disney oznámila, že do funkce výkonného ředitele firmy se vrací Robert Iger. Na této pozici vystřídá Boba Chapeka, napsala agentura Reuters.

Reklama

Igera, který ve firmě Walt Disney strávil více než čtyři desetiletí a 15 let působil jako její výkonný ředitel, jmenovala do funkce správní rada.

Iger souhlasil, že se na dva roky ujme role výkonného ředitele, přičemž bude úzce spolupracovat s představenstvem na hledání svého nástupce.

„Robert Iger souhlasil s návratem do čela společnosti na dva roky s cílem vytvořit strategii pro obnovený růst,” uvedla firma Walt Disney. Předsedkyní správní rady zůstane i nadále Susan Arnoldová.

Ohromující návrat Igera jako generálního ředitele Disney zpochybňuje všechna zásadní rozhodnutí Chapeka, napsal server CNBCZ funkce výkonného ředitele Iger odstoupil v roce 2020. Chapeka si tehdy sám vybral jako svého nástupce. Podle zdrojů CNBC je ale Iger nespokojen s některými změnami, které Chapek za dva roky v čele Disney provedl. 

Největší spor se točí kolem reorganizace společnosti, kdy Chapek založil novou divizi s názvem Disney Media and Entertainment. Disney se také potýká se slabými výsledky hospodaření, což se propisuje do investorské nálady. Akcie Disney proto jen letos klesly o více než 40 procent.

Reklama

Bob Iger, bývalý šéf zábavního konglomerátu Walt Disney a jeho současný předseda představenstva.

Bývalý šéf Walta Disneyho Bob Iger: Inovujte, nebo zhyňte

Muž, který vedl zábavní konglomerát Walt Disney a mohl se stát americkým prezidentem, se podělil o svůj pohled na byznys. Cenné rady uvedl ve své knize a také v kurzu Master Class.

Přečíst článek

Společnost Walt Disney pod Igerovým vedením převzala výrobce animovaných filmů Pixar, filmovou a nakladatelskou společnost Marvel, filmové studio Lucasfilm či zábavní aktivity společnosti 21st Century Fox. Spustila rovněž streamovací službu Disney+.

Bývalý šéf Disney Bob Iger investuje do australské softwarové firmy Canva.

Legendární exšéf Disney Iger koupil podíl v miliardové grafické společnosti Canva. A bude jim radit

Od prosincového odchodu z představenstva společnosti Disney Bob Iger několikrát investoval do firem včetně doručovací společnosti GoPuff a výrobce hraček Funko. Nyní získal podíl v australské společnosti zaměřené na webdesign a vizuální komunikaci Canva. Hodnotu investice nezveřejnil, ale cena firmy se odhaduje na 40 miliard dolarů (asi 922 miliard korun), uvedl server CNBC.

Přečíst článek

Reklama

Související

Dalibor Šafařík převezme řízení Lesů ČR.

Státní Lesy ČR mají po roce řádného šéfa. Je jím ekonomický ředitel firmy Šafařík

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme