Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Křetínský posiluje v IT. Za miliardu koupil část francouzské firmy Quadient

Daniel Křetínský
Profimedia
 ČTK

Investiční společnost Vesa Equity Investment podnikatelů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče získala za miliardu korun zhruba šestiprocentní podíl ve francouzské softwarové společnosti Quadient, píší Seznam Zprávy. Quadient tvoří IT infrastrukturu například pro pošty a digitalizuje komunikaci firem se zákazníky. Tržní kapitalizace firmy je 669 milionů eur (více než 16 miliard korun).

Reklama

Společnost Quadient měla v letošním prvním pololetí tržby 522 milionů eur (13,5 miliardy korun), provozní zisk činil 68 milionů eur (1,7 miliardy korun). Působí hlavně v Severní Americe, Evropě a asijsko-pacifickém regionu a má pobočky ve 26 zemích.

Podle serveru investice zapadá do strategie Křetínského a Tkáče. Soustředí se na infrastrukturní firmy v širším slova smyslu, od energetiky až po maloobchod a logistické poštovní služby.

Fond Vesa Equity Investment se zaměřuje na burzovní investice a vlastní podíly ve společnostech PostNL, v britských supermarketech Sainsbury's, francouzské televizní společnosti TF1 a v americkém řetězci s teniskami Foot Locker. Fondu zároveň patří většinový podíl v britské poště Royal Mail.

Křetínský patří k nejvlivnějším postavám českého byznysu. Ovládá řadu průmyslových, obchodních, finančních nebo mediálních firem v České republice i v zahraničí. Časopis Forbes ho v nejnovějším žebříčku řadí na druhé místo mezi nejbohatšími Čechy, jeho majetek začátkem října odhadl na 210,9 miliardy korun.

Evropská komise schválila Křetínského firmě CMI převzetí francouzského vydavatelství Editis

Eurokomisaři schválili Křetínskému převzetí francouzského vydavatelství Editis

Evropská komise schválila smlouvu o převzetí francouzského vydavatelství Editis firmou Czech Media Invest českého miliardáře Daniela Křetínského. Editis je po Hachette Livre druhé největší vydavatelství ve Francii.

Přečíst článek

Daniel Křetínský

Síkela viní Křetínského. Využívá svá média ke kritice převzetí NET4GAS, uvedl ministr

Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela viní miliardáře Daniela Křetínského, že využívá svá mediální aktiva ke kritice převzetí provozovatele plynovodů NET4GAS českou vládou, uvedl list The Financial Times. Křetínského Energetický a průmyslový holding v reakci uvedl, že obvinění vznesená Síkelou odmítá a že plně respektuje nezávislou redakční politiku.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme