Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Z Mikulova se stane centrum luxusní dovolené. První z pětihvězdičkových projektů se začne stavět letos

Takto bude vypadat jeden z butikových hotelů v Mikulově.
Se svolením Volarik Capital
Petra Nehasilová Jansová

Oblíbená moravská vinařská destinace brzy rozšíří svoje ubytovací kapacity. Pětihvězdičkový hotel z pera předního britského architektonického studia by měl být dokončen v roce 2024.

Reklama

Stavba butikového hotelu začne ještě letos a právě v těchto dnech architekti z ateliéru Jestico + Whiles dokončili první návrhy interiérů. Ve všech místnostech, od recepce přes restauraci až po 34 pokojů se propisuje místní vinařská tradice.

„V naší práci je vidět otisk kraje a vína. Snažili jsme se maximálně využít lokálního bohatství, přírodních materiálů a přizvat naše kolegy z uměleckého břehu. Oslovili jsme řadu designérů, abychom společně vytvořili unikátní elementy, které podtrhují originalitu projektu,“ popisuje vedoucí týmu architektů Sean Clifton.

Bristký architekt a jeho tým má na svém kontě realizace desítek hotelů a hotelových resortů po celém světě. Mimo jiné i resort Zuri Zanzibar podnikatele Václava Dejčmara.

Reklama

Jihomoravský vinařský region asociují jak svislé linie, jež se odkazují na tvar vinných hroznů, tak i barvy použitých materiálů.

„Mikulov je pro mě místo s jedinečným geniem loci. Chtěl jsem tu proto vytvořit stavbu, která bude oslavovat vinařskou tradici místního kraje v nadčasovém pojetí,“ říká Mike Volařík.

Ark-Shelter

Stylová dovolená v Nízkých Tatrách. Z lesního apartmánu je vidět i na sjezdovku

Architektonické studio Ark Shelter se věnuje modulární architektuře. Navrhuje dřevěné moduly tak, aby se dokázali přizpůsobit různým potřebám. Ve spolupráci s hotelem v Nízkých Tatrách architekti realizovali i výstavbu lesních apartmánů.

Přečíst článek

Investor, kterého s Mikulovem pojí už fungující čtyřhvězdičkový wellness hotel Volarik a zároveň rodinné vinařství jeho otce, má v plánu realizovat ještě další tři projekty: komplex apartmánových domů, rodinný resort a wellness komplex.

Peníze na ně chce získat i prostřednictvím investičního fondu.

Art villas Costa Rica, Formafatal, architektura

Stylová dovolená. Resort uprostřed kostarické džungle navrhli Češi

Nad pláží Hermosa, nedaleko kostarického městečka Uvita, se v prudkém svahu džungle ukrývá resort Art Villas. Komplex tří betonových vil a několika stromových domů navrhli čeští architekti pro českého investora.

Přečíst článek

Plovoucí ostrov na řece Hudson navrhlo architektonické studio Haetherwick.

Brněnský Atelier Štěpán boduje i mezi architektonickými špičkami

Projekt novojičínské vily, který navrhlo brněnské architektonické studio Marka Štěpána, se dostal do výběru lifestylového magazínu Hype and Hyper jako jedna z deseti nejpovedenějších realizací posledních měsíců.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Sa Taronja, tři sta let stará farma, leží v městečku Andratx na úpatí hory Serra de Tramuntana.

Z drůbežárny galerie a teď i apartmány. Tři sta let stará farma na kopci připomíná Mallorku bez turistů

Přečíst článek
Automatické mlýny v Pardubicích

Místo mouky umění. Konverzi pardubických mlýnů opěvují odborníci. Zaslouženě

Přečíst článek
Chatku navrhli architekti se studia Byró architekti.

Chatka na 15 metrech čtverečních? Proč ne. Ta v zahrádkářské kolonii má výklopnou zeď

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme