Reklama

Z Mikulova se stane centrum luxusní dovolené. První z pětihvězdičkových projektů se začne stavět letos

Takto bude vypadat jeden z butikových hotelů v Mikulově.
Se svolením Volarik Capital
Petra Jansová

Oblíbená moravská vinařská destinace brzy rozšíří svoje ubytovací kapacity. Pětihvězdičkový hotel z pera předního britského architektonického studia by měl být dokončen v roce 2024.

Reklama

Stavba butikového hotelu začne ještě letos a právě v těchto dnech architekti z ateliéru Jestico + Whiles dokončili první návrhy interiérů. Ve všech místnostech, od recepce přes restauraci až po 34 pokojů se propisuje místní vinařská tradice.

„V naší práci je vidět otisk kraje a vína. Snažili jsme se maximálně využít lokálního bohatství, přírodních materiálů a přizvat naše kolegy z uměleckého břehu. Oslovili jsme řadu designérů, abychom společně vytvořili unikátní elementy, které podtrhují originalitu projektu,“ popisuje vedoucí týmu architektů Sean Clifton.

Bristký architekt a jeho tým má na svém kontě realizace desítek hotelů a hotelových resortů po celém světě. Mimo jiné i resort Zuri Zanzibar podnikatele Václava Dejčmara.

Jihomoravský vinařský region asociují jak svislé linie, jež se odkazují na tvar vinných hroznů, tak i barvy použitých materiálů.

Reklama

„Mikulov je pro mě místo s jedinečným geniem loci. Chtěl jsem tu proto vytvořit stavbu, která bude oslavovat vinařskou tradici místního kraje v nadčasovém pojetí,“ říká Mike Volařík.

Ark-Shelter

Stylová dovolená v Nízkých Tatrách. Z lesního apartmánu je vidět i na sjezdovku

Architektonické studio Ark Shelter se věnuje modulární architektuře. Navrhuje dřevěné moduly tak, aby se dokázali přizpůsobit různým potřebám. Ve spolupráci s hotelem v Nízkých Tatrách architekti realizovali i výstavbu lesních apartmánů.

Přečíst článek

Investor, kterého s Mikulovem pojí už fungující čtyřhvězdičkový wellness hotel Volarik a zároveň rodinné vinařství jeho otce, má v plánu realizovat ještě další tři projekty: komplex apartmánových domů, rodinný resort a wellness komplex.

Peníze na ně chce získat i prostřednictvím investičního fondu.

Art villas Costa Rica, Formafatal, architektura

Stylová dovolená. Resort uprostřed kostarické džungle navrhli Češi

Nad pláží Hermosa, nedaleko kostarického městečka Uvita, se v prudkém svahu džungle ukrývá resort Art Villas. Komplex tří betonových vil a několika stromových domů navrhli čeští architekti pro českého investora.

Přečíst článek

Plovoucí ostrov na řece Hudson navrhlo architektonické studio Haetherwick.

Brněnský Atelier Štěpán boduje i mezi architektonickými špičkami

Projekt novojičínské vily, který navrhlo brněnské architektonické studio Marka Štěpána, se dostal do výběru lifestylového magazínu Hype and Hyper jako jedna z deseti nejpovedenějších realizací posledních měsíců.

Přečíst článek

Reklama

Související

Z hausbótu do řadovky na Hřebenkách. Podívejte se, jak bydlí filmový režisér Jan Hřebejk

Přečíst článek
QARTA Architektura

Architekti: Lidé nemají respekt k hodnotám, i to prodlužuje výstavbu

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme