Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Užijte si vánoční atmosféru bez stresu

Vánoce
Depositphotos.com
Komerční spolupráce

Prosinec je tu sice ve své plné síle, ale na koupení těch pravých dárků je ještě dostatek času.

Jak vánoční (narozeninové a vlastně i jakékoliv jiné) dárky vymýšlíte, hledáte a nakupujete? Ti nejorganizovanější z nás mají notýsky nebo aplikace, kam si inspiraci zapisují v průběhu celého roku. Jiní (řekla bych, že možná dokonce většina), chaoticky hledají inspiraci na poslední chvíli. Lámou si hlavu, lomí ruce, čekají na zázrak.

Takový inspirační zázrak sem tam dovede přijít z naprosto nečekaných míst.

Kde do mě udeřila nečekaná inspirace?

Nejlepší dárek pro rodiče a prarodiče najdete třeba hned u sebe v mobilu. Konkrétně v galerii. Co jiného potěší dědečky a babičky víc než fotokalendář nebo fotoobraz jejich vnoučátek, nebo, ještě lépe, celé rodiny?

Nečekanou inspiraci můžete načerpat také v hromadné dopravě. Klidně na reklamě, ale spíš mám na mysli náhodné rozhovory spolucestujících.

Napadlo by vás třeba k vánocům koupit mikroplyšové prostěradlo? Přesně tuto zvláštní, ale současně skvělou inspiraci jsem získala právě ve vlaku cestou na předvánoční rodinou návštěvu.

Myslíte o Vánocích i na sebe?

O Vánocích je zvykem myslet na všechny ostatní a sebe upozaďovat ještě o něco víc než obvykle. To pak vede právě ke všem těm nepříjemným vzpomínkám. A s nimi i k hořkosti, kterou mnozí vůči těmto svátkům pociťují.

Já si ale řekla ne. Koupila jsem si zateplené sportovní legíny a po letech konečně také pořádnou teplou zimní bundu (o kterou jsem si kolikrát psala pod stromeček a ne a ne ji dostat, tak jsem si musela zahrát na Ježíška sama). Vzhledem k počasí pod stromeček ani jeden dárek nevydržel, ale komu to vadí? Letos jsem na prvním místě prostě já, protože jen tak zvládnu přinést radost i všem ostatním.

Budu běhat ať už se počasí tváří jakkoliv a současně se rozmazlovat dobrou čokoládou. A pečení ať si odnesou třeba čerti. Letos jsem cukroví objednala.

Užijte si vánoční atmosféru v klidu a pohodě

Užijte si vánoční atmosféru v klidu a pokoji. Udělejte to jako já. Nehroťte. Myslete na sebe. A tu hlášku o tom, že se Ježíšek narodil v chlívku, určitě znáte. Velký úklid počká klidně na leden. Vánoce mají být čas reflexe a odpočinku. Ne honbou za největším počtem druhů cukroví, nejčistějším bytem ani nejkrásnějším dárkem.

Odpočívejte. Reflektujte. A užívejte si volné dny s tím, koho máte nejraději.

VYŠEL LETNÍ NEWSTREAM CLUB 

Sázky na růst Česka se vyplácejí. Potvrzují to lidé různých oborů a zájmů, s nimiž se můžete potkat při čtení aktuálního vydání magazínu Newstream CLUB. Česko má totiž obří potenciál, který se daří čím dál více využívat. Platí to pro investory, globální i lokální firmy, ale také pro tuzemský realitní trh. Jak se na vlně zájmu svézt, poradí letní vydání magazínu.

Na obálce magazínu jsou sourozenci se Sara a Teo Sandevovi, kteří patří ke generaci, která už nemusí volit mezi původem a zemí, kde vyrostla. Ona jde hereckou cestou, on spojuje fotbal, studium a rodinný byznys. Oba ale dobře vědí, že jejich největší výhodou je právě mix českého zázemí a balkánských kořenů.

Aktuální vydání se věnuje právě sázkám na Česko z mnoha pohledů: z pohledu investorů drobných i institucionálních, ale i z pohledu lidí, kteří se snaží zemi posunout dál. K nim patří například Petr Dvořák, který shání soukromé prostředky na spolufinancování stavby nové pražské filharmonie, nebo investor Marek Dospiva.

Česko se také stává čím dál větším lákadlem pro zahraniční firmy, které zde mají vývojová centra. Důvodů je celá řada, ale klíčové jsou pro globální firmy tři věci: vhodná geografická poloha, bezpečnost, a hlavně silné technické zázemí, díky kterému tu mohou pracovat na nejpokročilejších inovacích.

To potvrzuje například šéf globální technologické společnosti Everpure Charlie Giancarlo, který působil v největších firmách světa, stál u zrodu internetu a nyní se věnuje datovým úložištím. Rozhovor s ním také přináší letní vydání magazínu Newstream CLUB. 

A rostoucí zájem nadnárodních firem o možnost působit v Česku potvrzuje také Tomáš Partsch z CTP, který vysvětluje, jak se z Brna stává evropské Silicon Valley.

Dvanácté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji, distribuci zajišťuje Send. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na newstream.cz.

Související