Reklama

Film Super Mario láme rekordy, na tržbách překonal miliardu dolarů

Filmový hit Super Mario trhá rekordy.
Profimedia
Ondřej Bílek
obi

Animovaná legenda od Nintenda Super Mario Bros. ve filmu dominovala měsíci dubnu v kinech a na tržbách lámala rekordy. V neděli překonala prestižní milník miliardy dolarů, uvedla agentura Bloomberg. Super Mario je 10. animovaným filmem, který toho dosáhl, a prvním od roku 2019.

Reklama

Počítačově animovaný snímek Super Mario Bros. ve filmu vedl prodej vstupenek v amerických a kanadských kinech čtvrtý víkend v řadě, podle odhadů studia Universal Pictures tržby 40 milionů dolarů stačily k tomu, aby celosvětově poskakující hrdina Super Mario přeskočil jednu miliardu dolarů (21,3 miliardy korun).

Konec legrace. Walt Disney zruší tisíce pracovních míst, firma chystá obří změny. Na snímku šéf firmy Bob Iger a tradiční maskot zábavního kolosu.

Konec legrace. Walt Disney zruší tisíce pracovních míst, firma chystá obří změny

Americká mediální a filmová společnost Walt Disney zruší 7000 pracovních míst na celém světě ve snaze ušetřit 5,5 miliardy dolarů (122 miliard korun) a přivést k zisku svoji streamovací divizi. Ve středu o tom informoval šéf firmy Bob Iger.

Přečíst článek

Agentura Bloomberg píše, že z něj dělá 10. animovaný film, kterému se něco takového povedlo, a první od roku 2019, protože pak kina zavřela covidová pandemie.

Super Mario urval dražební rekord

Aukční rekord. Videohra Super Mario z roku 1996 se vydražila za desítky milionů

Nerozbalená videohra Super Mario 64 z roku 1996 trhla dražební rekord za jedinou videohru. V Dallasu se vydražila za 1,56 milionu dolarů.

Přečíst článek

Navíc nic nenasvědčuje tomu, že by úspěch Super Maria měl nyní skončit.

Reklama

Související

Snímek z filmu Avatar (2009)

Avatar po třinácti letech stále láká, podruhé ovládl tržby tuzemských kin

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme