Reklama

Dopis čtenářky: Jsem náročná klientka. Business třída v Lufthanse za moc nestála

šampaňské, ilustrační foto
Pixnio // CC0
Dopis čtenáře

Austrian Air má v business třídě nesrovnatelně lepší služby než Lufthansa, píše čtenářka newstream.cz v reakci na zatím poslední díl seriálu Business Class Zdeňka Pečeného.

Reklama

Již přes 20 let cestuji mezi ČR a USA. V září 2021 jsem letěla s rodinou na měsíc na Floridu. Několik posledních let jsem využívala služby Austrian Air. Byla jsem vždy naprosto spokojená se servisem, kvalitou služeb, přesností, čistotou i organizací.

Což je opravdu co říci, protože občas by někdo mohl o mně poznamenat, že jsem náročným klientem. Snad je to tím, že jsem působila v zahraničí tolik let a zákaznický servis jsem za studií poskytovala, tudíž mé nároky vznikaly ze zkušeností, že „vždycky to jde i lépe". 

Byznys třída v Lufthanse nabízí německy odměřený servis. Neurazí, nenadchne

Cestování byznys třídou už není, co bývalo. Před rokem touto dobou to ale bylo opravdu jen pro otrlé. A to nejen kvůli úrovni servisu na palubě, ale i na zemi. Česko se v tu dobu kvůli výskytu covidu zbarvilo do ruda a spousta aerolinek přestala do Prahy létat, u jiných se zase vyskytly problémy s tranzitem z Česka. Jak probíhal v čase nejvyšších restrikcí let do Dubaje s Lufthansou? A stálo to za to? Čtěte v novém díle seriálu Business Class Zdeňka Pečeného.

Přečíst článek

Austrian Air nabízel skvělé možnosti. Mohla jsem koupit letenky do economy class pro celou rodinu a pak „upgrade" před odletem do business za zlomkovou cenu. Dělali jsme to tak několik let. Úžasné.

Reklama

Fronta jako za totality

Byla jsem velmi zklamaná, když jsem nemohla koupit přímý let Vídeň-Miami s Austrian Air, který jsem tolik let tak ráda využívala. I já jsem byla „nedobrovolně" klientkou Lufthansy, která nabízela let v business třídě přes oceán.

Měla jsem ovšem smíšené pocity. Již v business lounge nebyl volný přístup k jídlu, ale „na vydání personálem" – což způsobovalo fronty, takže jsem si připadala jak za mých mladých let v totalitě. Kvalita jídla byla jak v lounge, tak v letadla průměrná až slabá. Vůbec to za to nestálo.

British Airways: Mohl by servis v byznys třídě být vůbec horší?

Jedna z mých prvních cest po utažení lockdownových šroubů během loňského podzimu mířila do Dubaje na palubě British Airways. Nic ale nešlo podle plánu.

Přečíst článek

Samozřejmě by bylo dalším námětem popsat, jak náročné bylo upgradovat let s Lufthansou. Nebylo to možné online, na telefonu toho nebyli schopni a na letišti již dávno kancelář nemají. Až hodinu před odletem jsme se dozvědělí, že milostivě můžeme cestovat v business class.

Do USA létám často. Snad nebudu muset letět příště opět s Lufthansou a Austrian Air se vrátí do starých kolejí. 

Monika S. Grant

Business Class Zdeňka Pečeného

Když cestování byznys třídou není, co bývalo

Oschlé sendviče a šampaňské z plastového kelímku v byznys třídě? Ano! Ve světě zuří pandemie a některé aerolinky již rok a půl covid používají k odůvodnění omezení pozemního i palubního servisu.

Přečíst článek

 

Reklama

Související

Byznys třída v Lufthanse nabízí německy odměřený servis. Neurazí, nenadchne

Přečíst článek
Lufthansa (ilustrační foto)

Letadla v Evropě létají prázdná. Dopravci se bojí, že kvůli Bruselu přijdou o místa na letištích

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme