Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

FOTOGALERIE: Brazilský karneval je zpět v plné kráse. Jak letos vypadá tradiční exploze barev?

Tradiční brazilský opulentní karneval zahájily průvody škol samby.
ČTK / AP

Pověstný brazilský karneval odstartoval o víkendu průvody účinkujících ze škol samby na Sambadromu v Rio de Janeiru. Tématem průvodů – i když to na první pohled nevypadá – má být po lednových výtržnostech stoupenců pravicového exprezidenta Jaira Bolsonara ve vládní čtvrti v Brasílii oslava demokracie. Letos se po covidových potížích a rušení koná karneval v plné šíři.

Reklama

Začátek programu obstarala škola Arranco do Engenho de Dentro, která svým průvodem v dešti připomněla příběh Zé Espinguely, který organizoval první soutěž škol samby v Riu v roce 1929. Soutěž se tehdy konala v místě, kde má dnes škola Arranco své sídlo.

Jak vypadá letošní karneval v Rio de Janeiru? Podívejte se:

Průvody škol na přehlídkovém pódiu, který navrhl slavný brazilský architekt Oscar Niemeyer v 80. letech, sledují obvykle desetitisíce lidí na tribuně a další miliony diváků u televizních obrazovek v Brazílii a na celém světě. Karneval v Riu je podle DPA největší party na světě. Agentura Riotur očekává ve městě až 5,5 milionu fanoušků karnevalu.

Skokan bungee jumpingu skáče v noci z Kuala Lumpur Tower během tradiční každoroční akce KL Tower International Jump v Kuala Lumpur, Malajsie, v sobotu 4. února 2023.

FOTOGALERIE: Jaký byl uplynulý týden? Podívejte se na nejlepší snímky

Tragické zemětřesení v Turecku a Sýrii, návštěva ukrajinského prezidenta Volodymyra v západních metropolích, kilometrová fronta v Praze před Českou národní bankou na pamětní tisícikorunu vydanou ČNB ke 30. výročí vzniku české koruny. Dění ve světě v uplynulém týdnu dokumentovaly tisíce profesionálních fotografů. Podívejte se na nejlepší fotografie zachycující vážné i nevážné, poetické či adrenalinové fotografie agentur AP a ČTK.

Přečíst článek

V uplynulých letech starosta Ria Eduardo Paes kvůli koronavirové pandemii pouliční karneval zrušil. Loni v dubnu se však po odkladu konaly alespoň průvody na sambodromu. Nyní je karneval zpátky v plném rozsahu. Stovky hudebních skupin, takzvaných blocos, v příštích dnech potáhnou ulicemi Ria.

I letos byl na některých místech karneval nakonec zrušen. Důvodem jsou záplavy a sesuvy půdy v brazilském státu Sao Paulo, při kterých k pondělnímu ránu zahynulo téměř čtyřicet lidí a další se pohřešují.

Snímek Vojtěcha Dárvíka Mácy Masakr v Buči se stal vítězem soutěže Czech Press Photo 2022.

FOTOGALERIE: Letošnímu Czech Press Photo dominuje válka na Ukrajině. Ale nejen ona

Ruská invaze na Ukrajině, pohřeb královny Alžběty II., požár v Českém Švýcarsku i volby do sněmovny a předvolební prezidentská kampaň-nekampaň Andreje Babiše patří mezi témata fotografií, které letos ocenila mezinárodní odborná porota soutěže Czech Press Photo. Za fotografii roku 2022 vybrala snímek ze série fotografií Vojtěcha Dárvíka Mácy (na hlavním snímku), který na Ukrajině dokumentoval válečné události ve městech Buča a Irpiň. Podívejte se na výběr oceněných snímků ve fotogalerii.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme