Reklama

Bohemia Interactive má další zářez. Práva na filmovou adaptaci hry DayZ koupili Britové

DayZ
Bohemia Interactive / užito se svolením
Veronika Kudrnová
vku

Britské produkční společnosti Face Fictions Productions a Infinitive Wisdom Studios zakoupily filmová práva na videohru DayZ české vývojářské společnosti Bohemia Interactive Studio. Firmy to oznámily na Twitteru.

Reklama

Největší český vývojář her Bohemia Interactive si připsal další úspěch. Filmová práva na jeho herní hit DayZ koupily dvě britské společnosti -  Infinitive Wisdom Studios a  Face Fictions Productions.  

Společnost Infinitive Wisdom Studios uvedla, že se tak stalo na Evropském filmovém trhu (EFM), který v německém hlavním městě doprovází mezinárodní filmový festival Berlinale.

Americký miliardář a filantrop Warren Buffett odchází z rady Nadace Gatesových.

Buffettova ojedinělá sázka na technologickou firmu se vyplatila. Se ziskem ji prodá Gatesovi

Přestože se investicím do technologických firem Warren Buffett spíš vyhýbá, sázka na akcie firmy Activision Blizzard, která vyvíjí videohry, se mu opět vyplatila.

Přečíst článek

„Jsme nadšeni ze zahájení vývoje filmu DayZ s vizionářským týmem Face Fictions Productions a mozky, které stojí za hrou společnosti Bohemia Interactive,” uvedla na Twitteru produkční firma Infinitive Wisdom Studios.

Obdobné oznámení učinila i společnost Face Fictions Productions. 

Reklama

„Jsme nadšeni, že můžeme oznámit zahájení vývoje filmové adaptace tolik oblíbené videohry DayZ společně s Infinitive Wisdom Studios a Bohemia Interactive,” napsala firma.

Hra DayZ se odehrává v postapokalyptickém světě fiktivní země Chernarus, kde se obyvatelé infikovali virem, který je změnil v násilné kanibaly. Smyslem hry je přežít.

PS5

Herní byznys čeká rok plný akvizic. Rekordní nákup Microsoftu byl jen začátek

Trh videoher by letos mohl v akvizicích, financování a veřejných úpisech akcií (IPO) dosáhnout rekordních 150 miliard dolarů (3,3 bilionu korun). Uvádí to nedávná zpráva investiční společnosti Drake Star Partners, na kterou upozornila agentura Reuters. Herní trh se významně konsoliduje. Jen byly oznámeny tři obří akvizice, nejčerstvější je dnes oznámená koupě amerického herního vývojáře Bungie japonskou Sony.

Přečíst článek

Bohemia Interactive je největší herní studio v ČR, založené bylo v roce 1999. Jeho portfolio tvoří série vojenských simulací Arma pro PC, on-line survival DayZ pro PC a konzole, kreativní platforma Ylands pro PC a mobilní zařízení a free to play akce Vigor pro Xbox One, Playstation a Nintendo Switch.

Předloni firma prodala téměř šest milionů kopíí her za 1,1 miliardy korrun a vydělala 608 milionů korun. Loni v únoru do ní jako minoritní akcionář vstoupila čínská internetová firma Tencent Holding, která působí jako strategický investor také v Epic Games nebo Paradox Interactive, jež patří mezi světové špičky ve vývoji her. 

Tencent, ilustrační foto

Game on. Čínský Tencent za miliardy koupil další herní studio

Čínská společnost Tencent koupí britského vývojáře videoher Sumo za 1,27 miliardy dolarů (27,6 miliardy korun). Tencent tak rozšíří své portfolio videoher, které se umísťují na předních místech žebříčků oblíbenosti, a posílí celosvětově svoji pozici.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme