Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Tuzemský vývojář potravinových doplňků mcePharma investoval stamiliony do nového komplexu

Stachovice HUB společnosti mcePharma
mcePharma
 ČTK

Na Novojičínsku ve Fulneku roste nový průmyslový komplex firmy mcePharma. Investice za 250 milionů korun do tří let zaměstná 150 lidí.

Reklama

Bílovecká společnost mcePharma, která vyvíjí a vyrábí doplňky stravy, doplňková krmiva a směsi pro potravinářský a veterinární průmysl, hledá lidi pro svůj nový komplex, který za téměř za 250 milionů korun buduje ve Fulneku-Stachovicích na Novojičínsku. Stachovice HUB chce otevřít v listopadu a během tří let tam zaměstnat až 150 lidí. Uvedla to výkonná ředitelka společnosti Andrea Doležalová. Nyní má mcePharma přibližně 30 zaměstnanců.

Ve středisku firma soustředí několik typů služeb. Budou v něm automatizované sklady s až 5000 paletových míst, pět laboratoří pro vývoj a analytiku, výrobní linka pro výrobu premixů, které slouží například pro obohacení potravin, farmaceutická výroba, výroba doplňků stravy i mezinárodní školicí centrum. Do Stachovic firma přestěhuje část výroby i celý tým technicko-hospodářských pracovníků. Nabírá lidi do výroby, skladů i na manažerské pozice.

Silná automatizace

„Někdo se musí postarat o to, aby systém automatizovaných skladů byl funkční, aby se všechno naskladnilo správně tak, jak má, abychom zaškolili všechny skladníky. Dále máme projekt aplikační laboratoře, takže sháníme manažery, kteří by vedli tuto část. Potřebujeme marketéry, kteří si ten projekt vezmou za své,“ řekla Doležalová. Sehnat kvalitní zaměstnance je ale podle ní potíž.

Stavba projektu, která začala na jaře, postupuje podle plánu. „Máme hotovo opláštění budovy, začíná se pracovat na prosklené fasádě v administrativní části. Začíná se pracovat na příjezdové cestě k areálu, na vzduchotechnice a elektroinstalaci, začínají se dělat sádrokartonové příčky uvnitř budovy a paralelně probíhá výroba interiérového zařízení,“ řekla Doležalová.

Stachovice HUB společnosti mcePharma mcePharma

Společnost chystá také první audity, které by se měly uskutečnit do konce roku, aby celá výrobní část byla plně certifikovaná. „Máme objednanou novou linku na výrobu premixů, potřebujeme ji co nejdřív instalovat, aby byla funkční,“ řekla ředitelka.

Veškerá výroba podle ní bude splňovat nejnáročnější požadavky podle uznávaných mezinárodních certifikací. Kvalitu nejvyšší možné úrovně budou mít i sklady pro skladování farmaceutických látek, potravinářských surovin i surovin pro veterinární průmysl. „Připravujeme se na implementaci nového WMS softwaru, který bude řídit skladové zásoby, ať už na příjmu, výdeji, anebo všech surovin, které půjdou do výroby,“ řekla Doležalová.

Ikea, nový koncept

Ikea mění své prodejny na chill-out zóny. Zmizí uličky i parkoviště

Místo na nákupy za zážitkem. Ikea se rozhodla přebudovat své prodejny na místa, kde lze plnohodnotně trávit volný čas. První dva testovací obchody otevře v Šanghaji a Vídni.

Přečíst článek

Plány na portál

mcePharma má vlastní vývojový tým, který vyvíjí doplňky stravy i premixy, a chce tuto oblast dále rozvíjet, nejen pro interní potřeby, ale i potřeby zákazníků. V novém komplexu bude také pořádat různé vzdělávací semináře. Kromě osobních školení firma chystá také školení on-line a službu e-lab, která bude dostupná z celého světa 24/7. Půjde o internetový portál, přes nějž bude společnost nabízet klientům pomoc v oblasti vývoje a inovací.

V loňském roce firma dosáhla čistého obratu více než 34,5 milionu korun, oproti roku 2019 téměř dvojnásobného. Doležalová řekla, že po vypuknutí pandemie nového koronaviru firma zaznamenala zvýšený zájem o doplňky stravy, zejména o přípravky na posílení imunity. Zájem byl značný hlavně při první vlně nákazy. Problémy ale pandemie přinesla společnosti například v tom, že její obchodníci nemohli jezdit za zákazníky a zrušeny byly také všechny mezinárodní výstavy.

„98 procent produkce exportujeme a nejhorší bylo, že jsme nemohli za klienty. Na podzim by měly být první výstavy po covidu, ale neví se, zda vůbec proběhnou a za jakých podmínek. Některé vztahy po síti nenavážete, na neoficiálních jednáních se vyřeší nejvíc. Že jako obchodníci nemůžeme vyjet ven, nám chybí nejvíc,“ řekla ředitelka.

Společnost Apple vyšetřuje německý antimonopolní úřad. Zaměří se na její praktiky ohledně jejího obchodu s aplikacemi.

Apple ustoupil vývojářům aplikací, přijde o část příjmů

Americká společnost Apple se rozhodla ustoupit ve sporu s vývojáři a po dohodě s nimi umožní, aby tvůrci aplikací mohli přímo kontaktovat zákazníky a informovat je o jiných možnostech platby než přes virtuální obchod App Store, který patří Applu.

Přečíst článek

Léčebné lázně Jáchymov

Léčebné lázně Jáchymov koupil arabský investor. Ziskové byly i v covidu

Společnost Léčebné lázně Jáchymov změnila majitele. Sto procent akcií získal investor ze Spojených arabských emirátů.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Doporučujeme