Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Léčebné lázně Jáchymov koupil arabský investor. Ziskové byly i v covidu

Léčebné lázně Jáchymov
Léčebné lázně Jáchymov

Společnost Léčebné lázně Jáchymov změnila majitele. Sto procent akcií získal investor ze Spojených arabských emirátů.

Chodu jáchymovských lázní se tato změna nijak nedotkne, uvedl generální ředitel Léčebných lázní Jáchymov Eduard Bláha. Bližší podmínky transakce společnost nezveřejnila. Lázně Jáchymov dosud stoprocentně vlastnila společnost Lázně Luhačovice.

Podle údajů z veřejného rejstříku firem se novým majitelem jáchymovských lázní stal Alí Fardán. V čele lázní zůstane Eduard Bláha a pokračovat bude i marketingová spolupráce s Lázněmi Luhačovice.

Michal Šnobr

Michal Šnobr: Jsem investor, akcionář, hoteliér, zemědělec i fanda Lega

Známý aktivistický akcionář firmy ČEZ Michal Šnobr v červenci prodá svůj herní řetězec JRC Czech. Jde prý trochu konsolidovat své rozkročení - chce se soustředit na rozvoj Amenity Resorts a návazný byznys včetně farem a současně se aktivněji vrátí i na kapitálové trhy. A s větším kapitálem. „Přichází správná doba,“ říká v rozhovoru pro newstream.cz.

Přečíst článek

Lázně udržely zisk i v covidu

Léčebné lázně Jáchymov mají základní jmění 202 milionů korun. V loňském roce firma i přes pandemii koronaviru udržela kladný hospodářský výsledek a podle účetní uzávěrky vytvořila zisk 7,4 milionu korun po zdanění. V roce 2019 měly jáchymovské lázně zisk 57,8 milionu korun. Obrat firmy loni dosáhl 453,6 milionu korun, předloni to bylo 637,3 milionu korun.

Podle výroční zprávy i letos se bude společnost potýkat s důsledky pandemie. „Předpokládáme velkou závislost na spolupráci s tuzemskými zdravotními pojišťovnami. Nadále se budeme zaměřovat hlavně na tuzemský trh a dobře cílenou obchodní a marketingovou strategií na trh Německa,” uvádí se ve výroční zprávě. Kvůli očekávanému propadu tržeb firma odloží investice.

Mariánské lázně jsou oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů.

Poptávka po ubytování v Česku je nejvyšší za poslední dekádu

Rezervační portály u domácích pobytů v současné době zaznamenávají až extrémní nárůst poptávky.

Přečíst článek

Akciová společnost Léčebné lázně Jáchymov existuje od roku 1992 a navazuje na staletou historii lázní v Jáchymově. Pro léčbu využívá zdejší unikátní radonovou vodu. Novodobou tradicí pro Lázně Jáchymov je medicínské pojetí lázeňské péče a také snaha o vysokou úroveň stravovacích a ubytovacích služeb.

ZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Myslet na budoucnost. To je hlavní téma zimního vydání magazínu Newstream CLUB. Hvězdou magazínu je Rony Plesl, který v rozhovoru poodkrývá velké plány pro další roky, které chce strávit v novém ateliéru za Prahou. Dále si můžete přečíst rozhovor s miliardářem a investorem Michalem Zahradníčkem, který před rokem otevřel fond Life BioCEEd a hledá skryté poklady ve vědeckých laboratořích.

Se svými vizemi budoucnosti se podělí i další výrazné figury českého veřejného dění včetně technologického evangelisty Petra Máry nebo ekonoma a filozofaTomáše Sedláčka

O zachování hodnot, tradic a budování odkazu hovoří Štěpán Laichter, který opravuje rodový dům na pražských Vinohradech od architekta Kotěry.

Čeští a slovenští dolaroví milionáři prožívají dobré časy. A to nikoli jen kvůli úspěchům v podnikání, ale také díky situaci na trzích, ukazuje nejnovější vydání Wealth Reportu, který ve spolupráci s agenturou Perfect Crowd připravila J&T Banka. Výnosy z akcií se vůbec poprvé staly hlavním zdrojem příjmů, když překonaly i výnosy z podnikání. A co je neméně podstatné: většina respondentů očekává, že dobře bude i nadále, třeba kvůli investicím do private equity. Kam dále tuzemští milionáři investují? I to zjistíte v novém vydání magazínu Newstream CLUB.

Desáté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo magazínu se můžete těšit opět na jaře.

Související

Doporučujeme