Reklama

Výrobce hodinek Swatch je opět v zisku. Lidé po lockdownech dohánějí nákupy

Švýcarský výrobce hodinek značky Swatch se vrací k zisku
Piqsel
 ČTK

Švýcarský výrobce hodinek značky Swatch je opět v černých číslech. Po loňské ztrátě vyvolané koronavirovou pandemií v letošním prvním pololetí vydělal přes šest miliard korun.

Švýcarská skupina Swatch se v prvních šesti měsících letošního roku vrátila k zisku, a to díky oživení poptávky, kterou loni zasáhla pandemie nemoci covid-19. Čistý zisk činil 270 milionů švýcarských franků (6,4 miliardy korun) ve srovnání se ztrátou 308 milionů franků ve stejném období loni. Tržby se pak zvýšily o více než polovinu na 3,39 miliardy franků.

Firma očekává další zlepšení tržeb ve druhé polovině roku díky zmírnění protiepidemických opatření, včetně omezení cestování. „Na základě výrazně zrychleného růstu tržeb ve druhém čtvrtletí, zvláště v měsíci červnu, očekává Swatch Group další silný růst v místních měnách ve druhé polovině roku a tržby nad úrovní roku 2019,” uvádí výrobce ve sdělení.

Americký miliardář a filantrop Warren Buffett odchází z rady Nadace Gatesových.

Firmu vám zabijí tři věci, říká Warren Buffett

Jsou tři věci škodlivé pro firmu jako rakovina, radí investorská legenda.

Přečíst článek

Prodej švýcarských hodinek se zvýšil díky solidní poptávce v pevninské Číně a ve Spojených státech, a také díky opětovnému otevření prodejen v Evropě. Hodnota vývozu švýcarských hodinek ale byla v prvních pěti měsících letošního roku stále o tři procenta nižší než v roce 2019, upozornila agentura Reuters.

Firma Swatch Group v současné podobě vznikla v roce 1983, kdy také začala prodávat stejnojmenné plastové hodinky. Patří jí ale také luxusní značky Longines, Tissot, Omega či Breguet.

Reklama

Související

Aj Wej-Wej

Credit Suisse ruší účet Aj Wej-wejovi. Posluhuje Pekingu, tvrdí slavný umělec

Přečíst článek
Reklama
Doporučujeme