Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Ryanair zruší v zimním řádu mnoho letů. Společnost stále čeká na nová letadla

Ryanair kvůli chybějícím novým letadlům zruší mnoho zimních spojů
ČTK
 ČTK

Irské nízkonákladové aerolinky Ryanair hodlají ve svém zimním letovém řádu zrušit mnoho letů. Důvodem je zpoždění dodávek nových letadel od amerického výrobce Boeing. Ryanair létá i z pražského letiště.

Reklama

„Zrušení letů vstoupí v platnost na konci října a v nadcházejících dnech bude všem dotčeným cestujícím oznámeno e-mailem,“ uvedl šéf Ryanairu Michael O’Leary. Firma zákazníkům nabídne změnu rezervace nebo vrácení peněz.

Ryanair očekává, že letos na podzim dostane pouze 14 nových letadel místo očekávaných 27. Z toho důvodu bude na některých letištích k dispozici méně letadel, například v Charleroi, Dublinu, Portu, Kolíně nad Rýnem a v některých italských městech.

Horké počasí vadí i letadlům, prodlužuje vzlet a snižuje nosnost stroje

Opravdu horké počasí, jaké jsme zažili toto léto, má i nečekané souvislosti. Klade vyšší nároky také na letadla – potřebují o něco delší ranvej pro start, mají vyšší spotřebu paliva a unesou trochu nižší náklad. A to všechno stojí peníze, píše ve svém příspěvku pro Newstream vědecký novinář Josef Tuček.

Přečíst článek

Ryanair uvedl, že letos v zimě nemá k dispozici žádné náhradní letadlo kvůli údržbě své letecké flotily. Kolik letů bude zrušeno, irská společnost zatím neuvedla.

„Upřímně se omlouváme našim cestujícím za všechny nepříjemnosti o letošní zimě způsobené zpožděním dodávek,“ řekl O'Leary. Ryanair podle něj úzce spolupracuje s Boeingem i s jeho dodavatelem Spirit na minimalizaci zpoždění dodávek. Pro vrchol letní cestovní sezony Ryanair plánuje celkem 57 nových letadel od Boeingu.

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme