Reklama

Křetínský ovládne Dobrou energii. Nákup schválil antimonopolní úřad

Konec dodavatele energií Dobrá energie. Koupil ho miliardář Daniel Křetínský.
Pixabay
 ČTK

Společnost EP Energy Trading, která spadá pod Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatele Daniela Křetínského, může převzít dodavatele energií Dobrá energie. Akvizici schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Reklama

„Úřad zjistil, že spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže, a proto vydává rozhodnutí o povolení spojení,” stojí v dokumentu zveřejněném na webových stránkách antimonopolního úřadu. 

O nákupu Dobré energie informoval EP Energy Trading na začátku června, cenu transakce ale neuvedl. Po spojení budou společnosti dodávat elektřinu a plyn do 110 tísíc odběrných míst.

Elektrické stožáry

Konec Dobré energie. Převezme ji Křetínského EP Energy Trading

Společnost EP Energy Trading z Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského, která prodává pod značkou epet elektřinu a plyn odběratelům, bude od začátku července vlastníkem dodavatele energií Dobrá energie. Mluvčí epet Lucie Ďuriník ke spojení uvedla, že společnosti budou dodávat energie do téměř 110 tisíc odběrných míst. Cena a další detaily transakce zveřejněny nebyly.

Přečíst článek

Podle dat Operátora trhu s elektřinou (OTE) dodávala Dobrá energie na konci letošního dubna elektřinu 30 357 a plyn 16 038 zákazníkům. EP Energy Trading měla ve stejnou dobu 41 110 odběratelů elektřiny a 22 241 odběratelů plynu. Lídr alternativních dodavatelů energií, skupina Bohemia Energy, dodává v Česku energie asi milionu zákazníků.

Společnost epet je součástí skupiny EP Infrastructure (EPIF), která je jednou z hlavních složek EPH. EPIF sdružuje firmy EPH zabývající se přepravou, distribucí a skladováním zemního plynu, distribucí elektrické energie a produkcí tepla. Podíl 31 procent v EPIF patří fondu australské banky Macquarie, zbytek patří EPH. Křetínský je podle loňského žebříčku časopisu Forbes jedním z nejbohatších Čechů s majetkem v hodnotě 78 miliard korun.

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme