Reklama

Konec Dobré energie. Převezme ji Křetínského EP Energy Trading

Elektrické stožáry
Pixabay
 ČTK

Společnost EP Energy Trading z Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského, která prodává pod značkou epet elektřinu a plyn odběratelům, bude od začátku července vlastníkem dodavatele energií Dobrá energie. Mluvčí epet Lucie Ďuriník ke spojení uvedla, že společnosti budou dodávat energie do téměř 110 tisíc odběrných míst. Cena a další detaily transakce zveřejněny nebyly.

Akvizici začal posuzovat Úřad pro ochranu hospodářské soutěže v takzvaném zjednodušeném řízení. Rozhodne o ní tedy do 20 dní.

Podle dat Operátora trhu s elektřinou (OTE) dodávala Dobrá energie na konci letošního dubna elektřinu 30 357 a plyn 16 038 zákazníkům. EP Energy Trading měla ve stejnou dobu 41 110 odběratelů elektřiny a 22 241 plynu. Lídr alternativních dodavatelů energií, skupina Bohemia Energy, dodává v Česku energie asi milionu zákazníků.

„Máme z tohoto rozšíření radost a doufáme, že se nám bude dařit podíl na trhu úspěšně zvyšovat i v budoucnu. Zákazníci Dobré energie se mohou spolehnout na záruku kvalitních služeb, kterou jim epet, jakožto stabilní dodavatel s dlouholetou tradicí, bude poskytovat,” uvedl generální ředitel EP Energy Trading Petr Švec.

Konec dodavatele energií Dobrá energie. Koupil ho miliardář Daniel Křetínský.

Křetínský ovládne Dobrou energii. Nákup schválil antimonopolní úřad

Společnost EP Energy Trading, která spadá pod Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatele Daniela Křetínského, může převzít dodavatele energií Dobrá energie. Akvizici schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Přečíst článek

Společnost epet je součástí skupiny EP Infrastructure (EPIF), která je jednou z hlavních složek EPH. EPIF sdružuje firmy EPH zabývající se přepravou, distribucí a skladováním zemního plynu, distribucí elektrické energie a produkcí tepla. Podíl 31 procent v EPIF patří fondu australské banky Macquarie, zbytek patří EPH. Křetínský je podle loňského žebříčku časopisu Forbes jedním z nejbohatších Čechů s majetkem v hodnotě 78 miliard korun.

Reklama

Související

Výroba automobilů

Šok: Výrobní ceny v Německu v prosinci stouply o 24,2 procenta, vůbec nejvíce v historii

Přečíst článek
Reklama
Doporučujeme