Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Itálie má olejový skandál. Ve školách se vařilo z falešné suroviny

Ceny olivového oleje vystřelily na rekord, ilustrační foto
iStock
 ČTK

Smíchat podřadné oleje a vydávat je za olivový olej nejvyšší kvality. To se povedlo italským podvodníkům na jihu země. Svůj olej prodávali do kuchyní ve školách a domovech seniorů.

Na jihu Itálie vyšel najevo skandál týkající se pančovaného potravinářského oleje. V jídelnách škol, školek a domovů pro seniory se k vaření používala směs slunečnicového oleje a speciálního olivového oleje, který není určený ke konzumaci. Surovina byla přitom vydávána za olivový olej nejvyšší kvality, informovala o tom italská finanční policie.

Z výživového hlediska nehodnotná nebo dokonce škodlivá směs olejů se objevila v kuchyních hromadného stravování ve 38 obcích v Apulii na jihovýchodě Itálie.

Vyšetřování se týká tří lidí z Apulie a Kalábrie a jedné firmy. Policie zajistila plnící zařízení a více než 6 tisíc litrů oleje. Podezřelí v letech 2023 a 2024 údajně dodali na trh asi 38 tun suroviny.

Italský ministr zemědělství Francesco Lollobrigida hovoří o "nesnesitelném podvodu" a vzkázal, že úřady budou mít nulovou toleranci vůči těm, kdo ohrožují zdraví lidí, zejména těch nejzranitelnějších.

čaj - ilustrační foto

Biohacking: Jak na očistu těla a jednoduchý sezónní detox

Když se řekne detox, mnoho lidí si představí drastické kúry nebo specifické produkty slibující zázraky přes noc. Detoxikace je ale přirozený proces, který v těle probíhá neustále, díky játrům, ledvinám, střevům, pokožce, plicím i lymfatickému systému. Náš organismus se potřebuje průběžně čistit nejen kvůli vlivům z vnějšího prostředí, ale i jako důsledek samotného fungování - dýchání, trávení, pohybu a přirozeného metabolismu. Naším úkolem tedy není proces detoxikace „nastartovat“, ale odlehčit tělu, aby mohlo pracovat efektivněji. Detox se většinou doporučuje na jaře, ale i nyní je vhodné období a to hned z několika důvodů.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Doporučujeme