Reklama

E-Mart koupí většinu v jihokorejských aktivitách eBay

Jihokorejská síť supermatketů E-Mart koupí většinu v jihokorejských aktivitách aukční síně eBay.
ČTK
 ČTK

Jihokorejská společnost E-Mart se chystá za 3,4 bilionu wonů (63,8 miliardy korun) koupit 80procentní podíl v jihokorejské součásti internetové aukční sítě eBay. Ta si ponechá v podniku zbylých 20 procent.

E-Mart patří maloobchodní společnosti Shinsegae Group. Podle analytiků získá díky dohodě tradiční maloobchodní gigant Shinsegae v Koreji tolik potřebnou podporu v internetovém prodeji, tedy v oblasti, ve které zaostává za konkurenty, jako je například Coupang. Společnost eBay tak získá v Koreji po letech slabého výkonu silného podporovatele.

Transakce by měla být uzavřena do konce letošního roku nebo začátkem roku příštího. Schválit ji musí regulační orgány.

Společnost eBay Korea byla do roku 2015 jedničkou na jihokorejském trhu elektronického obchodování. Od počátku roku 2016 však zaznamenává zpomalení růstu transakcí kvůli silnější konkurenci od firem, jako je právě Coupang, upozorňují analytici. I když tempo růstu prodeje přes internet v letech 2018 až 2020 dosáhlo 41 procent, růst transakcí na eBay Korea činil jen čtyři procenta. Toto podnikání je však stále atraktivní pro tradiční maloobchodní giganty, včetně firmy E-Mart, která je největším řetězcem hypermarketů v Jižní Koreji. Nedaří se jí ale vybudovat si přední postavení na trhu internetového prodeje, poznamenala agentura Reuters.

Společnost eBay Korea provozuje platformy elektronického obchodování Gmarket, Auction a G9. V elektronickém obchodování je třetí největší firmou v zemi, loni její podíl na trhu činil 12,8 procenta, vyplývá z údajů výzkumné společnosti Euromonitor.

Reklama

Související

Amerikou hýbe sběratelské šílenství. Lidé v umění vidí úkryt před nenasytnou inflací

Přečíst článek
Reklama
Doporučujeme