Reklama

změna klimatu - informace o tématu

ESG se nikdo nevyhne. Začít se dá i jednoduchými kroky – třeba porozuměním, o co se jedná

ESG se nikdo nevyhne. Jak porozumět tomu, o co se jedná?

Tři klíčová slova – Environmental, Social a Governance (ESG) – jsou fenoménem globálního byznysového prostředí. Nutí firmy změnit kurz uvažování a osvojit si nové strategie a standardy, které by podpořily pozitivní společenské a enviromentální změny. O tom, jak si jednotlivé společnosti vedou v oblastech životního prostředí, vztahů se zaměstnanci a odpovědnosti a etiky pracovních postupů, budou již od nového roku některé z nich povinny referovat v rámci ESG nefinančního reportingu. Možností, co dělat a jak změny rozpohybovat, je celá řada.

Přečíst článek

Francouzští vinaři zápasí s extrémy v počasí. Svět může nadobro přijít o chuť pravého šampaňského

Přečíst článek
Stanislav Šulc: Na Blanensku dochází voda. Ale klid, s klimatickou změnou to nesouvisí. Tedy asi

Stanislav Šulc: Na Blanensku dochází voda. Ale klid, s klimatickou změnou to nesouvisí. Tedy asi

Přečíst článek

Soudní orgán OSN stanoví právní povinnosti států pro boj se změnou klimatu

Valné shromáždění OSN přijalo klimatickou rezoluci požadující po Mezinárodním soudním dvoru (ICJ), aby určil právní povinnosti států pro boj se změnou klimatu.

Přečíst článek

Země překročí úroveň kritického oteplení už v příštím desetiletí, varuje OSN

Planetě Zemi dochází čas. Úrovně kritického oteplení o 1,5 stupně Celsia oproti hodnotám před průmyslovou revolucí dosáhne už v příštím desetiletí, konstatuje Šestá hodnotící zpráva Mezivládního panelu OSN pro změnu klimatu (IPCC).

Přečíst článek
Tornádo na jihu Moravy napáchalo stomilionové škody.

Změna klimatu dopadá na byznys pojišťoven. Aby přežily, musí změnit strategii

Pojišťovny čelí enormnímu nárůstu přírodních katastrof. Aby situaci ustály, musí změnit své obchodní modely. Vyplývá to ze studie společností Capgemini a Efma.

Přečíst článek
výkonná sekretářka Rámcové úmluvy Organizace spojených národů o změně klimatu Patricia Espinosa v projevu při zahájení summitu COP26 v Glasgow

Celé národy zmizí z povrchu zemského, varovala OSN… v červnu 1989

Lídři zemí skupiny G-20, tedy dvacítky nejvyspělejších a nejvýznamnějších světových ekonomik, nevyslali před dnes začínajícím klimatickým summitem OSN v Glasgow příliš silný signál. Na svém římském summitu, který dnes končí, mezi nimi totiž stále přetrvává rozpor ohledně stanovení zřetelného klimatického závazku.

Přečíst článek
Reklama

News box

Předseda maďarského parlamentu🏛 László Kövér dnes podepsal dokument o vstupu Švédska do NATO a předal ho prezidentské kanceláři, uvedla s odkazem na maďarské úřady agentura Reuters. Ratifikace nyní čeká na podpis✍ hlavy státu.
Zelení si dnes zvolí nové vedení, zahájí také volební kampaň do Evropského parlamentu🏛. Na dvoudenním sjezdu v Praze bude dvojice spolupředsedů mimoparlamentního uskupení Magdalena Davis a Michal Berg obhajovat své funkce, stranu vedou společně od roku 2020, kdy nahradili Petra Štěpánka.
Akcie ve Spojených státech v závěru týdne znovu posílily. Díky pokračujícímu nadšení pro umělou inteligenci (AI)💻 se dařilo technologickým společnostem. Růst podpořily i klesající výnosy ze státních dluhopisů. 
Reklama
Reklama
Doporučujeme