Reklama

očkování - informace o tématu

YouTube, ilustrační foto

YouTube bojuje proti fake news. Smazal i obsah Kennedyho juniora

YouTube bojuje proti šíření dezinformací, které kolují kolem vakcín nejen proti covidu. Bude mazat veškerá videa s nepravdivými nebo neověřenými zprávami o schválených a běžně používaných vakcínách.

Přečíst článek
Walt Disney

Walt Disney se přidává ke Googlu. Pro návrat do kanceláří bude povinné se očkovat

Další americká společnost, tentokrát Walt Disney, podmiňuje návrat svých zaměstnanců do práce povinností nechat se naočkovat proti covidu.

Přečíst článek
Ilustrační foto

Zaměstnanci Googlu se vrátí do kanceláře až v říjnu. A jen ti očkovaní

Zaměstnanci společnosti Google se vrátí do kanceláří a jen pod podmínkou očkování proti covid-19.

Přečíst článek
Očkovací centrum v Bratislavě

Slovensko má zákon, který zvýhodní očkované

Slovenský parlament schválil novelu zákona o veřejném zdraví, která zvýhodní očkované občany v případě zhoršení pandemie. Budou mít volný přístup do obchodů, restaurací i na sportoviště a kulturní akce.

Přečíst článek
Covidový pas. Propustka ke strávení dovolené za hranicemi.

Viliam Buchert: Češi vyráží do ciziny, i letos s omezeními

Cestování generuje nejenom obrovské peníze, ale v posledních dvou letech kvůli nemoci covid-19 i obrovské problémy. Díky očkování se situace zlepšuje, ale vyhráno ještě není. Rizikové budou právě probíhající prázdniny. 

Přečíst článek

News box

Na říjnový prodloužený víkend Češi  téměř vykoupili pobyty v hotelech, zajišťovali si je i s několikaměsíčním předstihem. Volná místa zbývají nejčastěji v Karlových Varech, Mariánských a Františkových Lázních, kde je velká lůžková kapacita. Velkou poptávku ale neznamenaly ubytovací zařízení v Praze. V některých lokalitách naopak zájem převyšuje návštěvnostně rekordní předcovidový rok 2019.  Státní svátek 28. října připomínající vznik samostatného Československa letos připadá na čtvrtek. 

Cena bitcoinu se během posledních hodin přiblížila hranici 63 tisíc dolarů. Hlavní kryptoměna se tak těsně dotýká dosavadního rekordu. Jedním z důvodu pozitivní nálady investorů je fakt, že vznikl nový ETF (burzovně obchodovaný) fond zaměřený na bitcoinové opce s názvem ProShares Bitcoin Strategy ETF, s tickerem BITO, což dále přiblíží svět kryptoměn tradičním burziánům. Zajímavé je, že americká komise pro cenné papíry SEC proti uvedení fondu na burzu neprotestovala, ačkoli formální souhlas také neudělila. 
Inlface je hlavním tématem, který řeší všichni investoři, šéfové a podnikatelé, řekl šéf Goldman Sachs David Salomon Bloombergu. Mzdová inflace se podle bankéře šíří napříč Spojenými státy. Salomon se přidal k dalším vlivným bankéřům, kteří problém s inflací artikulovali. Sílí hlasy, že nejde jen o jednorázový výkyv, jak tvrdí Fed. 
Reklama
Doporučujeme