Vyberte si z našich newsletterů

Přihlásit odběr

marketing a komunikace - informace o tématu

Ocenění Mluvčí roku 2025 získali Vít Kolář z prezidentské kanceláře, Martin Schreier z ČEZ a Český hydrometeorologický ústav

Porota složená ze zkušených novinářů a odborníků na komunikaci se při hodnocení kandidátů vedle jejich práce s médii zaměřila také na dlouhodobý přístup ke komunikaci, zvládání krizových situací a kultivaci veřejné debaty.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Vítěz soutěže Manažer roku za rok 2022 Bronislav Převrátil

Soutěž Manažer roku se blíží. Je nejvyšší čas nominovat manažerské talenty

Soutěž Manažer roku 2023 se blíží. Už v polovině dubna rozhodne specializovaná desetičlenná porota o tom, kteří talentovaní manažeři si odnesou ocenění v celkem devíti kategoriích soutěže. A možnost nominovat nové naděje pro české podnikání je možné už jen do 25. března. Server newstream.cz je mediálním partnerem soutěže.

Přečíst článek
Nákupy (ilustrační foto)

Britská YouGov koupila za 315 milionů eur firmu zaměřenou na spotřebitelský průzkum

Společnost zaměřená na průzkum názorů, motivací, potřeb a mediálních zvyků spotřebitelů YouGov převzala od analytické společnosti GfK její divizi zaměřenou na průzkum nákupního chování domácností v Evropě Consumer Panel Services (CPS GfK) za 315 milionů eur (7,7 miliardy korun).

Přečíst článek

Dalibor Martínek: Vláda hraje ruskou ruletu. Pošklebovat se plebsu se může vymstít

Je to už podruhé, kdy se v krátké době Václavské náměstí naplnilo odpůrci aktuální vlády. Bylo to v září, a stalo se tak i nyní, v polovině března. V září Češi na Václaváku prováděli „Nenásilnou revoluci“, nyní demonstrovali proti bídě. To jsou záminky ke svolání protestu sice velmi odlišné, nicméně obě dokážou celkem solidně kultovní místo českých dějin zaplnit. To už by mohl být důvod k zamyšlení vlády a jejích poradců.

Přečíst článek

News box

Praha má nový územní plán, začne platit 1. září a nahradí nynější dokument z roku 1999. Takzvaný Metropolitní plán po mnohahodinové debatě schválili městští zastupitelé. Proti schválení na jednání protestovali zástupci veřejnosti z řad místních spolků, zastupitelů některých městských částí či zahrádkářů. 
Firmy LOM Praha, Enstrom a DSA budou spolupracovat na výrobě dílů a montáži vrtulníků Enstrom v České republice. Účelem podepsané dohody je zvýšit spolupráci ve výrobě některých specifických náhradních dílů či v generálních opravách převodovek.
Izraelský velvyslanec při OSN Danny Danon oznámil, že přerušuje styky s generálním tajemníkem OSN Antóniem Guterresem. Odůvodnil to dosud nezveřejněným zapsáním Izraele na seznam zemí a ozbrojených organizací, které se v době války dopustily sexuálního násilí. 
Francouzský výrobce pneumatik Michelin představil plán zrušení až 1500 pracovních míst v Francii. Plán počítá pouze s dobrovolnými odchody zaměstnanců během tří let. V současnosti Michelin ve Francii zaměstnává téměř 17 tisíc lidí.
Nástroje generativní AI využívá v práci alespoň několikrát týdně 38 procent zaměstnanců v Česku. Vyplývá to z letošního průzkumu agentury Ipsos pro Vodafone mezi 1000 respondenty. Loni přitom podle dat ČSÚ využívala AI pětina pracujících. 
Na komplexní renovaci rodinného domu z programu Nová zelená úsporám (NZÚ) si bude možné bezúročně půjčit až dva miliony korun. U bytových domů bude podpora činit až 750 tisíc korun na jeden byt a nízkopříjmové domácnosti budou moci v programu NZÚ Light získat přímou dotaci až 400 tisíc korun
Členské státy EU  formálně finálně potvrdily uvalení nových sankcí vůči násilným židovským osadníkům na okupovaném Západním břehu Jordánu a rovněž vůči představitelům palestinského hnutí Hamás. 
Švédsko daruje Ukrajině jako součást pomoci napadené zemi 16 starších stíhacích letounů JAS 39 Gripen verze C/D a v první fázi prodá Kyjevu až 20 nových strojů v provedení E/F za 2,5 miliardy eur (61 miliard Kč). 
Trestní stíhání libereckého hejtmana Martina Půty (Starostové pro Liberecký kraj) z neoznámení trestného činu státní zástupkyně zrušila. Hejtman to dnes oznámil na síti X. Policie Půtu stíhala kvůli tomu, že údajně dostal nabídku úplatku, který sice odmítl, ale policii to neoznámil. 
Dopis, který Evropská komise zaslala českým úřadům 20. května a který hovoří o pozastavení proplácení dotací kvůli podezření na střet zájmů u premiéra Andreje Babiše, se týká i zemědělských fondů. ČTK to potvrdil nejmenovaný vysoce postavený unijní představitel.