Aukční síň Sotheby’s v New Yorku připravila na začátek února mimořádnou nabídku. Již 4. února se uskuteční aukce Master Works on Paper from Five Centuries, která nabídne díla na papíře od nejslavnějších umělců za posledních pět století. Jednou z nejvíce očekávaných bude bitva o mimořádnou kresbu Odpočívající mladého lva od Rembrandta, jež by se mohla prodat za 15 až 20 milionů dolarů. Cena ale může jít i daleko výš.
Investice do luxusního zboží se v roce 2023 znehodnotily v průměru o jedno procento, za deset let ale vynesly 100 procent. Vyplývá to z Indexu luxusních investic, který sestavuje společnost Knight Frank. Inflace v ČR činila loni 10,7 procenta, za desetileté období 41,6 procenta.
O investice do umění se zajímá stále více lidí, a to kultivuje i celou společnost. Obklopují-li vás umělecká díla, mění to i vaše osobní nastavení a prozáří to i váš vlastní život. Vše se projevuje pak i v době nejistot a krizí, kdy lidé hledají hmatatelná aktiva a kupují si více umělecká a designová díla, shodly se expertky na umění na klubovém setkání Newstream Business Clubu českých a slovenských žen, které se konalo v designovém obchodě Ones Concept Design Store na pražském Újezdě.
Někdejší sociální demokraté kolem bývalého premiéra a později eurokomisaře Vladimíra Špidly v pondělí podají ministerstvu vnitra návrh 📋📋📋 na registraci Nové sociální demokracie (NSD). K pondělku NSD ukončí sběr podpisů v ulicích, který zahájila 1. května, informovala na facebooku. Upozornil na to portál iDNES.cz. Strana má sjednotit mimo jiné sympatizanty sociálnědemokratických myšlenek a bývalé členy SOCDEM (dříve ČSSD), kteří ze strany odešli kvůli spojení se Stačilo! a KSČM.
Prodej nových 🔌🔌🔌 elektromobilů v Česku vzrostl letos do konce května meziročně o 17 procent na 6479 vozů. Registrace nových hybridů se zvýšily o 15 procent na 29 722 aut. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů. Podíl elektromobilů na trhu nových osobních aut se tak zvýšil na 6,3 procenta z loňských 5,5 procenta. Hybridy letos zatím tvoří 29 procent trhu.
Při pokračujícím tempu růstu výdajů veřejného zdravotního pojištění v letech 2027 a 2028 hrozí, že zdravotní pojišťovny budou 🤑🤑🤑platit po lhůtě splatnosti. Uvádí to ministerstva zdravotnictví (MZd) a financí v materiálu pro jednání vlády, který má ČTK k dispozici. Na úhradách péče v příštím roce se zatím nedohodly nemocnice a ambulantní specialisté, vyplývá ze zápisů z dohodovacího řízení. Dohody jsou podmíněné zvýšením plateb za státní pojištěnce, které vláda projedná v pondělí.
Kuřimskému výrobci elektronických součástek pro 🚗🚗🚗 automobilový průmysl TE Connectivity v loňském účetním roce, který skončil v září 2025, klesly tržby o 6,4 procenta na 8,8 miliardy korun. Zisk po zdanění se ale zvýšil o 3,6 procenta na 243 milionů. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti ve Sbírce listin.
Ruský bezpilotní letoun v neděli zasáhl sklad☢️☢️☢️ vyhořelého jaderného paliva v blízkosti ukrajinské jaderné elektrárny v Černobylu. Úroveň radiace v areálu zůstává stabilní, napsala s odvoláním na úřady agentura Reuters. Rusko, které sousední Ukrajinu ostřeluje od února 2022, se k oznámenému útoku na objekt asi 15 kilometrů od elektrárny zatím nevyjádřilo.
Hospodaření Středočeského kraje loni skončilo 💰💰💰 schodkem 719,58 milionu korun. Konečné příjmy nejlidnatějšího regionu v zemi byly 52,87 miliardy korun a výdaje 53,58 miliardy. Vyplývá to ze závěrečného účtu za rok 2025, který budou v pondělí projednávat krajští zastupitelé. Předloni skončilo hospodaření kraje také schodkem, ale výrazně nižším - 78 milionů korun.
Výrobci nástaveb 🚛🚛🚛 vozidel Fornal trading z Lutopecen na Kroměřížsku stouply v uplynulém hospodářském roce končícím v červnu 2025 tržby meziročně o 39,7 milionu korun na rekordních 368 milionů korun. Firma meziročně navýšila také zisk, a to z 10,5 milionu korun na téměř 12,6 milionu korun. Vyplývá to z účetní závěrky společnosti založené ve Sbírce listin.
V letních měsících budou komplikovat cestování 🚄🚄🚄vlakem po republice vedle výstavby tratí také jejich opravy. Pokračovat bude modernizace železničního uzlu v České Třebové na hlavním koridoru směrem na Moravu. Na omezení se cestující musejí připravit i například v úsecích Běšiny - Klatovy, Mimoň - Jablonné v Podještědí nebo Kaštice - Žatec-západ. Uvedl to mluvčí Správy železnic (SŽ) David Kabele.
Číst více
V květnu v návaznosti na situaci na Blízkém východě zdražovaly některé typy 🏗️🏗️🏗️stavebních materiálů. Ceny rostly například u pěnového polystyrenu a izolací či odpadního potrubí. Vyplývá to z dat Cenové soustavy ÚRS. Situace v Perském zálivu ovlivnila ceny stavebních materiálů již v březnu a dubnu. V souvislosti s boji se zdražily plyn, ropa a další komodity, což se v dřívějších měsících nejvýrazněji propsalo do cen u polystyrenu a výrobků z plastu, asfaltu, oceli či betonu.
Číst více
Zámkařská 🔒🔒🔒 společnost ASSA ABLOY Opening Solutions CZ, která v Rychnově nad Kněžnou vyrábí zámky FAB, zvýšila loni tržby o 4,6 procenta na 2,19 miliardy korun. Zisk firmy vzrostl na 21,6 milionu korun z předloňských 16,7 milionu korun. Počet zaměstnanců podnik díky růstu poptávky zvýšil o čtyři procenta na 654. Společnost, která je od roku 1997 součástí švédského koncernu ASSA ABLOY, to uvedla ve výroční zprávě zveřejněné ve Sbírce listin.