Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

CZG - Česká zbrojovka Group - informace o tématu

Colt CZ míří na amsterdamskou burzu, chce přilákat globální investory

Česká zbrojovka Colt CZ chce vstoupit na nizozemskou burzu Euronext Amsterdam. Firma uvedla, že požádá akcionáře o souhlas s tímto krokem. Výnos z navýšení kapitálu pak plánuje použít na investice či akvizice. S akciemi skupiny Colt CZ (do roku 2022 jako CZG - Česká zbrojovka) se od roku 2020 obchoduje na pražské burze. Jejím největším akcionářem je holding Česká zbrojovka Partners SE.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Ukázka z produkce Colt CZ Group při testech v Kanadě.

Colt CZ koupil švýcarského výrobce munice a technologií. I s řadou patentů

Zbrojařská skupina Colt CZ Group SE (Colt CZ) koupila švýcarského výrobce munice a technologií pro ozbrojené složky swissAA Holding AG. Ve společnosti nabyla stoprocentní podíl, hodnotu transakce nezveřejnila. Akvizice byla financována ze stávajících hotovostních zdrojů Colt CZ včetně prostředků z nedávné emise dluhopisů, uvedli zástupci holdingu.

Přečíst článek

Česká zbrojovka se přejmenovala na Colt CZ

CZG – Česká zbrojovka Group změnila svůj název na Colt CZ Group SE (Colt CZ). Amerického výrobce zbraní přitom koupila už loni.

Přečíst článek
Česká zbrojovka

Jan Drahota z České zbrojovky: Loňské zisky byly rekordní. Přejmenujeme se na Colt CZ

Za dobrými výsledky stojí mimo jiné akvizice legendární americké firmy Colt. Slavné jméno ponese nyní celá společnost. Její vedení navrhne dividendu ve výši 25 korun na akcii. Výsledky hospodaření povzbudily investory. Cenné papíry Zbrojovky na pražské burze zakončily čtvrteční seanci růstem o víc než tři procenta na 612 korun za akcii.

Přečíst článek
Česká zbrojovka

Česká zbrojovka boduje. Letos už vydělala skoro miliardu

Holding CZG - Česká zbrojovka Group SE (CZG) vykázal za tři letošní čtvrtletí výnosy 7,6 miliardy korun, meziročně o 53,1 procenta více. Čistý zisk činil 902,8 milionu korun, což představuje nárůst o 89,1 procenta. Vyplývá to z regulatorního oznámení, které holding zveřejnil.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

CZG -

Česká zbrojovka za hranicemi boduje, hlásí překotný růst tržeb i zisku

Holding CZG - Česká zbrojovka Group SE (CZG) vykázal za první letošní pololetí výnosy 4,7 miliardy korun. Jde o meziroční nárůst o 40,6 procenta. Čistý zisk meziročně vzrostl o 54 procent na 587,9 milionu korun.

Přečíst článek

News box

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nařídil armádě, aby zvýšila počet úderů dronů dlouhého doletu na cíle na ruském území na 1000 denně ze současných zhruba 300. S odvoláním na dnešní vyjádření Zelenského o tom informovala agentura Reuters. 
Francie poskytne zemědělcům několik set milionů eur jako odškodné za ztráty, které utrpěli kvůli extrémnímu počasí v letošním létě. Balíček pomoci bude představen příští týden, oznámilo dle agentury Reuters francouzské ministerstvo zemědělství.
Šéf americké centrální banky (Fed) Kevin Warsh nezvykle jasně naznačil, že je připraven zvyšovat úrokové sazby, aby snížil tlak na růst cen. Řekl to dnes v projevu na tradičním setkání centrálních bankéřů v Jackson Hole ve Wyomingu.
Čínská automobilka BYD zvýšila ve druhém čtvrtletí čistý zisk meziročně o 30 procent na 8,2 miliardy jüanů (25,3 miliardy korun). Čtvrtletní zisk stoupl poprvé po déle než roce. Přispělo k tomu oživení exportu, které vyvážilo slabou domácí poptávku. Firma, která je největším výrobcem elektromobilů na světě podle objemu prodeje, o tom informovala ve své výsledkové zprávě
Ministerstvo práce plánuje návrat k předchozímu nastavení podpor v nezaměstnanosti a snížení částek od ledna. Příští rok tak chce ušetřit asi 4,5 miliardy korun na výdajích. Částka by v prvních měsících znovu klesla z 80 procent výdělku na 65 procent. Maximální podpora by činila 60 procent průměrné mzdy namísto letošních 80 procent.
Japonské úřady za uplynulý měsíc vynaložily na intervence na devizových trzích rekordních 15,4 bilionu jenů (téměř dva biliony korun). Cílem bylo podpořit domácí měnu, která se propadla vůči dolaru nejníže za 40 let. Ukázaly to údaje japonského ministerstva financí
Hospodářský růst ve druhém čtvrtletí byl 📉 slabší, než očekávala Česká národní banka (ČNB). Podle zpřesněných údajů Českého statistického úřadu se hrubý domácí produkt meziročně zvýšil o 1,9 procenta, prognóza centrální banky předpokládala růst o 2,2 procenta. Slabší výkonnost jde podle ČNB na vrub výraznému snížení zásob.
Výnos desetiletých dluhopisů německé vlády se dnes vyšplhal na 3,276 procenta a je 📈 nejvýše od roku 2011. Vyšší výnosy znamenají vyšší náklady na půjčky pro vlády a zvyšují náklady hypoték a firemního financování. Analytici zároveň upozorňují, že Německo i eurozóna v příštím roce vydají rekordní objemy nového dluhu.
Skupině Air Bank, kterou tvoří stejnojmenná banka zahrnující i značku Zonky a český a slovenský Home Credit, v prvním pololetí 📈 stoupl čistý zisk o 23 procent na 2,232 miliardy korun. Počet klientů skupiny letos vzrostl o 53 tisíc na 2,1 milionu.
Konsorcium investiční společnosti Advent International a zpracovatele plateb Stripe ustoupilo od snahy převzít zhruba za 5️⃣3️⃣ miliard dolarů (1,1 bilionu korun) americkou platební společnost PayPal Holdings. S odkazem na informované zdroje to ve čtvrtek uvedla agentura Bloomberg. PayPal už dříve avizoval, že nabídku považuje za nedostatečnou, protože nedoceňuje vyhlídky podniku.