Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Zprávy z firem

Muskův chatbot Grok je vtipkující rebel. A má i další mouchy

Elon Musk na síti X zpřístupnil v testovacím režimu omezenému počtu uživatelů chatbota využívajícího umělou inteligenci (AI) nazvaného Grok. Informovala o tom agentura Bloomberg.

Přečíst článek
Americký miliardář Warren Buffett

Berkshire Hathaway znásobila ztrátu, zároveň však vykázala rekordní provozní zisk

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Čínská automobilka BYD postaví první evropský závod v Maďarsku

Čínské stěhování do Evropy. Gigant BYD bude vyrábět elektromobily v Maďarsku

Největší čínský výrobce elektromobilů BYD plánuje postavit svou první evropskou továrnu v Maďarsku, uvedl německý list Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung. Odvolal se přitom na obeznámené zdroje a uvedl, že rozhodnutí už bylo interně přijato. Zúčastněné strany se k věci nevyjádřily. Výši investice nedělník nezmiňuje.

Přečíst článek
Nobilis Tilia získala ocenění v soutěži Visa Czech Top Shop

Nobilis Tilia postoupila do finále soutěže Visa Czech Top Shop

Prodejna a čajovna české firmy Nobilis Tilia získala od inspektorů nejvyšší známky v červencovém kole soutěže Visa Czech Top Shop. Tím si prodejna zajistila postup do finále mezi dvanáct nejlepších prodejen letošního roku.

Přečíst článek
Organizátor slavného tenisového turnaje Wimbledon chce na místě oblíbeného parku postavit desítky nových kurtů

Jde ještě o tenis? Rozšíření Wimbledonu vyvolává emoce, místní varují před „korporátní genocidou“

Organizátor slavného tenisového turnaje chce na místě oblíbeného parku postavit desítky nových kurtů. Wimbledon prý tak má držet krok s konkurenci. Místní se ale parku vzdát nechtějí a varují před „korporátní genocidou“.

Přečíst článek
V největších pražských nemocnicích vypovědělo přesčasy 18 až 38 procent lékařů

Protestující lékaři. V Praze vypovědělo přesčasy až 38 procent z nich

V největších pražských nemocnicích vypovědělo od prosince přesčasy asi 18 až 38 procent lékařů, většinou je jich 100 až 300. O uspořádání služeb v následujícím měsíci podle nich vedení s lékaři teprve jednají. Péče omezena nebude, v prosinci je objem plánované péče obvykle nižší, uvedli.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Německá automobilka Volkswagen v rámci úsporného programu dočasně pozastavila nábor nových zaměstnanců v řadě německých závodů

Volkswagen šetří. Koncern dočasně nenabírá nové zaměstnance

Německá automobilka Volkswagen v rámci úsporného programu dočasně pozastavila nábor nových zaměstnanců v řadě německých závodů. Informovala o tom agentura DPA s odvoláním na mluvčího podniku.

Přečíst článek
Rakovina zjištěná z kapky krve: pardubická firma chce do praxe přivést nápad českého vědce

Rakovina zjištěná z kapky krve: pardubická firma chce do praxe přivést nápad českého vědce

Najít nádor v rané fázi, kdy se dá úspěšněji léčit, dokáže metoda vyvinutá týmem profesora Michala Holčapka na Univerzitě Pardubice. Nápad se nyní snaží převést do praxe spin-off společnost Lipidica nejdříve v Česku, výhledově i v zahraničí.

Přečíst článek
Tramvajovou trať na Václavském náměstí postaví za 1,24 miliardy firma Eurovia CS

O návrat tramvají na Václavák se postará Eurovia. Stavba potrvá tři roky

Tramvajovou trať v horní části Václavského náměstí postaví zhruba za 1,24 miliardy korun bez DPH společnost Eurovia CS. Stavba potrvá asi tři roky, uvedl vedoucí odboru komunikace pražského dopravního podniku Daniel Šabík. Tramvaje v horní části náměstí jezdily do roku 1980, o jejich návratu rozhodlo minulé vedení města. Zahájení stavby tratě DPP předpokládá na jaře příštího roku.

Přečíst článek
Rafinérie v Litvínově

Zkouška dopadla. Litvínovská rafinérie zvládne přechod na jinou ropu než ruskou

Rafinérie v Litvínově dokáže technologicky zvládnout přechod výhradně na jinou ropu než ruskou. Potvrdil to říjnový třítýdenní test, při němž litvínovská rafinérie poprvé ve své historii zpracovávala výhradně neruskou ropu, informoval mluvčí skupiny ORLEN Unipetrol Pavel Kaidl.

Přečíst článek
Čínské škobrtnutí připravilo Apple o část zisků

Čínské škobrtnutí připravilo Apple o část zisků

Tržby výrobce iPhonů klesají už čtvrtý kvartál po sobě. Applu zatápí čínský Huawei, který americkou technologickou jedničku na čínském trhu sesadil z pozice nejprodávanější značky smartphonů.

Přečíst článek
Automobilka Škoda Auto představila čtvrtou generaci modelu Superb

Nový Superb je na světě. O výrobu čtvrté generace se postarají Slováci

Škoda Auto oficiálně představila čtvrtou generaci jednoho ze svých vlajkových modelů - Superb. Automobilka v přímém přenosu ukázala varianty karoserie liftback i kombi. Kromě klasického motoru bude nový Superb disponovat i plug-in hybridním pohonem. Další novinkou je také to, že se jeho výroba přesune z Kvasin do Bratislavy.

Přečíst článek

News box

Výrobce zdravotnických lůžek Linet 🏥 🛌 nevylučuje, že by částečný přesun výroby do USA byl jednou z možností, jak zmírnit dopad amerických cel. Část zdanění bude muset společnost promítnout i do zvýšení cen, řekl ředitel společnosti Tomáš Kolář. 
Americký prezident Donald Trump prohlásil, že zkrátí padesátidenní lhůtu, kterou dal dříve Rusku k ukončení války proti Ukrajině, a to na deset až dvanáct dní ode dneška. Novou lhůtu potvrdí v nejbližší době. Informovala o tom stanice Sky News nebo agentury Reuters a AFP. Šéf Bílého domu se tak vyjádřil na setkání s britským premiérem Keirem Starmerem ve Skotsku. Číst více
Ruští vojáci, kteří se už nechtějí podílet na bojích proti Ukrajině, čelí brutálním trestům, uvádí na svých internetových stránkách televize CNN. Informace o praktikách, jimž tyto vojáky vystavují jejich velitelé, zachycují Ukrajinci v odposleších nebo je natáčejí příslušníci ruské armády a pak se šíří na sociálních sítích. Číst více
Ryze český velkopěstitel žampionů 🍄, firma Agaricus z Kaznějova na severním Plzeňsku, chce po 33 letech fungování do konce října skončit. Důvodem jsou trvale rostoucí náklady produkce. Podnik přitom nemůže houby zdražit kvůli levné polské konkurenci. Může ho ještě zachránit investor, který se nabídl dnes, řekl jednatel a spolumajitel Zdeněk Skala.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) posuzuje prodej letecké opravny Job Air Technic ⚙ sídlící na ostravském letišti v Mošnově na Novojičínsku společnosti FL Technics ze skupiny Avia Solutions Group. Prodávající skupina Czechoslovak Group (CSG) miliardáře Michala Strnada o prodeji informovala na konci června, hodnotu transakce neuvedla. Číst více
Čínský internetový prodejce Temu 🛒 porušuje pravidla Evropské unie, protože nedělá dost pro to, aby zabránil prodeji nelegálních produktů na své platformě. V předběžném závěru vyšetřování to uvedla Evropská komise (EK). Pokud se zjištění potvrdí, mohla by Temu dostat pokutu až šest procent z globálního ročního obratu. Číst více
Ruská letecká společnost Aeroflot kvůli výpadku informačního systému zrušila desítky letů. K odpovědnosti se přihlásila hackerská skupina Silent Crow a Kybernetičtí partyzáni Běloruska, uvedl ruský list Kommersant. 
Koordinátor objasňování bitcoinové kauzy David Uhlíř úspěšně splnil svěřené zadání, uvedla ministryně spravedlnosti Eva Decroix (ODS) na síti X k Uhlířově konci ve funkci. Sám řekl, že jeho mise byla naplněna, dodala. 
Evropská unie se v rámci obchodních ujednání mezi EU a Spojenými státy dohodla na snížení cla na dovoz automobilů do unie na 2,5 procenta. S odkazem na nejmenovaného unijního úředníka to píše agentura Reuters. Dohodu dojednala v neděli ve Skotsku předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.
Thajsko a Kambodža se v Malajsii dohodly na ukončení bojů, které proti sobě na hranicích vedly několik dní. Oznámil to podle agentury Reuters malajsijský premiér Anwar Ibrahim, který rozhovory zprostředkoval. Klid zbraní začne platit dnes večer.
Doporučujeme