Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Politika

Ruský prezident Vladimir Putin

Putin: Pravda je na naší straně. Západ Ukrajinu proměnil ve svou kolonii

Moskva dosáhne splnění všech svých stanovených cílů, uvedl ruský prezident Vladimir Putin při příležitosti druhého výročí mezinárodně neuznávané ruské anexe čtyř ukrajinských regionů, které jeho invazní vojska zčásti okupují. Šéf Kremlu podle serveru The Moscow Times také znovu ospravedlňoval ruské válečné tažení na Ukrajině, které ruské úřady nazývají speciální vojenskou operací.

Přečíst článek

Karel Pučelík: Rakouští Svobodní si připisují historický výsledek. Klíče od moci však drží lidovci

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Německo a Česko zřejmě dále odebírají ruský plyn, i když tvrdí opak

Německo dost možná stále odebírá ruský plyn, i když tvrdí, že už ne. To samé by pak platilo i pro Česko, jehož většina plynu nyní teče právě přes Německo.

Přečíst článek
Bývalý prezident Miloš Zeman

David Ondráčka: Zemanův středoevropský summit autokratů

Bývalý prezident Miloš Zeman oslavil 80. narozeniny, ale byl to spíš středoevropský politický summit, pohled do temné budoucnosti a jakýsi teambuilding příští vládnoucí kliky v Česku.

Přečíst článek
Olga Richterová, Jakub Michálek a Ivan Bartoš

Bartoš: V úterý podají pirátští ministři zahraničí a pro legislativu demisi

Piráti podle jejich končícího předsedy, vicepremiéra a ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše opustí vládu i koalici v úterý po jednání poslaneckého klubu, kdy také demisi podají ministři zahraničí Jan Lipavský a pro legislativu Michal Šalomoun. Bartoš to uvedl v pořadu Otázky Václava Moravce. Bartoš byl premiérem Petrem Fialou (ODS) z vlády odvolán k pondělku 30. září, kdy skončí také vnitrostranické hlasování Pirátů o odchodu do opozice.

Přečíst článek
Babiš, Havlíček, Schillerová

Hnutí ANO triumfovalo v senátních volbách, úspěch slaví i Přísaha

Hnutí ANO poprvé v historii vyhrálo senátní volby, získalo v nich letos osm mandátů z 27 možných. Dva senátory získalo už v prvním kole, ve finále dalších šest. Kandidáti, které nominovaly strany vládní koalice, zvítězili dohromady v 15 obvodech. Ve zbývajících obvodech se prosadili zástupci SOCDEM, SEN 21, Přísahy a Stanislav Balík jako nezávislý kandidát.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Slovenský premiér Robert Fico

Ficova vláda posunula Slovensko k neliberální demokracii

Slovensko se za rok od parlamentních voleb kvůli krokům nynější vlády premiéra Roberta Fica posunulo k neliberální demokracii, uvedl prezident nevládního Institutu pro veřejné otázky (IVO) Grigorij Mesežnikov. Po předčasných volbách z konce loňského září se k moci vrátil nyní již čtyřnásobný ministerský předseda Fico, jehož strana Směr-sociální demokracie (Směr-SD) vytvořila vládu se dalšími dvěma stranami.

Přečíst článek
Bývalý prezident Miloš Zeman dnes slaví 80. narozeniny. Mezi prvními hosty, kteří dorazili, byli slovenští politici, premiér Robert Fico a ministr obrany Robert Kaliňák

OBRAZEM: Zeman slaví osmdesátiny. Mezi gratulanty je Fico, dorazit má Babiš

Bývalý prezident Miloš Zeman slaví 80. narozeniny ve čtyřhvězdičkovém hotelu Štekl v Hluboké nad Vltavou. Mezi prvními hosty, kteří dorazili a Zeman je přijal před novináři, byli slovenští politici, premiér Robert Fico a ministr obrany Robert Kaliňák. Po přivítání každému daroval výtisk své poslední knihy Prezidentský úděl, kterou jim také podepsal.

Přečíst článek
Francouzský prezident Emmanuel Macron

Emmanuel Macron se cynickou politikou udržel u moci. „Macronismus“ je ale v troskách

Francouzský prezident Emmanuel Macron celé léto překvapoval, udivoval i pohoršoval. Jeho plán nakonec vyústil ve velmi podivnou konstelaci, kdy prezident zachránil to nejdůležitější, ale kolem něj zůstává spoušť a zmar.

Přečíst článek
Ruský prezident Vladimir Putin

Mírová jednání se blíží. Válka na Ukrajině spěje do kulminačního bodu, tvrdí expert

Válka na Ukrajině podle Zdeňka Petráše z Univerzity obrany spěje do kulminačního bodu. Obě strany podle něj nyní jen hledají možnosti, jak získat výhody, s nimiž by mohly argumentovat při jednáních o ukončení konfliktu, řekl odborník.

Přečíst článek
Izrael oznámil zabití vůdce Hizballáhu Nasralláha při úderu v Bejrútu

Izraelci zabili dlouholetého šéfa Hizballáhu Nasralláha

Izraelská armáda dnes oznámila zabití nejvyššího vůdce šíitského militantního hnutí Hizballáh Hasana Nasralláha při vzdušném útoku v Bejrútu. Informovaly o tom agentury Reuters, AP a AFP.

Přečíst článek
Válku vyřešíme spravedlivou dohodou, řekl Trump po setkání se Zelenským

Trump se sešel se Zelenským. Válku vyřešíme spravedlivou dohodou, řekl

Americký exprezident a nynější kandidát republikánů do Bílého Domu Donald Trump po setkání s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským uvedl, že, pokud se dostane znovu k moci, bude chtít vyřešit válku na Ukrajině spravedlivou dohodou. Podle tiskových agentur řekl, že chce na tom pracovat s Ruskem a s Ukrajinou.

Přečíst článek

News box

Výroba v elektránách Počerady a Chvaletice 🏭 bude pokračovat nejméně do 31. března 2027 a možná i déle. Termín posunul provozovatel s ohledem na aktuální situaci. Uvedla to mluvčí skupiny Sev.en Eva Maříková. Původně energetická skupina miliardáře Pavla Tykače označovala tento termín za nejzazší.
Podmínky v českém zpracovatelském průmyslu se podle indexu nákupních manažerů (PMI) v březnu výrazně zlepšily 💪. Index stoupl na 52,8 bodu z únorových 50 bodů. Bylo to nejsilnější zlepšení zdraví sektoru za téměř čtyři roky. Uvedla to společnost S&P Global. 
Řecké akcie se v květnu 2027 vrátí do indexu vyspělých trhů společnosti MSCI. Oznámil to správce indexu. Je to další krok k normalizaci řecké ekonomiky po dluhové krizi, která začala v roce 2009. Řecko bylo dosud jedinou zemí eurozóny, kterou MSCI neřadila mezi vyspělé trhy. Číst více
Deficit veřejných financí loni stoupl na 2,1 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z dvou procent v roce 2024. Schodek za loňský rok činil 183,7 miliardy korun. Míra zadlužení vládních institucí v loňském roce stoupla na 44,3 procenta HDP z předloňských 43,3 procenta. Informoval o tom Český statistický úřad (ČSÚ).

Čistý zisk největšího ruského producenta ropy 🛢 Rosněfť loni klesl o 73 procent na 293 miliard rublů (76 miliard korun). Na vině byly vysoké úroky a daně ze zisku i jednorázové faktory. Firma to uvedla v úterý na svém webu. Zisky z aktuálních vysokých cen ropy omezí vyšší náklady, dodala.

Sociální síť TikTok, kterou ovládá čínská společnost ByteDance, chce v Brazílii působit jako fintechová společnost v oblasti úvěrů a plateb 🤑. Společnost požádala brazilskou centrální banku o dvě licence, uvedla agentura Reuters Číst více
V Německu dnes začal platit zákon, podle kterého nesmí čerpací stanice  zdražovat častěji než jednou denně. Dosud se cena pohonných hmot měnila i padesátkrát denně. Větší pravomoci dostal také Spolkový kartelový úřad. Souborem opatření, která německý parlament schválil teprve minulý týden, reagovala vláda na zvýšení cen ropy a plynu kvůli íránské válce.
Spojené státy budou muset po skončení současné války proti Íránu přehodnotit své vztahy s NATO, řekl americký ministr zahraničí Marco Rubio podle agentury AFP. Konečné rozhodnutí bude podle něho na prezidentovi Donaldu Trumpovi.
Dnes je poslední den pro podání přiznání k dani z příjmu za loňský rok v papírové podobě. Pro podání přiznání elektronicky je nicméně možné využít prodlouženou lhůtu až do 4. května, při podání prostřednictvím daňového poradce do 1. července. V takových případech se prodlužuje i lhůta pro zaplacení daně.
USA útoky na Írán ukončí během dvou nebo tří týdnů, řekl americký prezident Donald Trump. Uvedl, že jeho cílem bylo to, aby Írán nemohl mít jaderné zbraně, a toho podle něho bylo dosaženo.
Doporučujeme