Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Money

Superman

Techno obři a čtvrtletní výsledky. Apple, Microsoft i Google ukázaly, že se jim daří

Akcie v USA v úterý zavřely se ztrátou. Investoři totiž byli obezřetní před výsledky hospodaření předních technologických firem. Ty ovšem nezklamaly, dokázaly, že i v pandemii se jim až nezvykle daří.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Koncern VW jedná s českou vládou o stavbě gigafactory na území Česka.

Gigafactory chtějí v Česku stavět Volkswagen a LG

Jednou ze zvažovaných lokalit pro stavbu továrny na baterie pro elektromobily je areál bývalé hnědouhelné elektrárny Prunéřov ze skupiny ČEZ.

Přečíst článek
Čínské burzy v posledních dnech čelí výraznému propadu

Tragický start týdne na čínských burzách zavinil covid i politická regulace

V pondělí se čínský hlavní index CSI 300 propadl o 3,2 bodu, v úterý dokonce o více než 3,5 procenta. Je tak nejníž od listopadu.

Přečíst článek
Koloseum, římská památka

Itálie chce přilepšit státní kase prodejem Kolosea, tedy jeho digitální podoby

Itálie se chystá v dražbě nabídnout svou ikonickou památku, římské Koloseum. Alespoň tedy jeho digitální podobu, prostřednictvím technologie nezaměnitelného tokenu (NFT), píše list La Repubblica.

Přečíst článek
Michal Šnobr

Michal Šnobr: Jsem investor, akcionář, hoteliér, zemědělec i fanda Lega

Známý aktivistický akcionář firmy ČEZ Michal Šnobr v červenci prodá svůj herní řetězec JRC Czech. Jde prý trochu konsolidovat své rozkročení - chce se soustředit na rozvoj Amenity Resorts a návazný byznys včetně farem a současně se aktivněji vrátí i na kapitálové trhy. A s větším kapitálem. „Přichází správná doba,“ říká v rozhovoru pro newstream.cz.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Baterie do elektromobilů v závodu Škoda Auto.

Stát i ČEZ podpoří projekt gigafactory. V první fázi půjde o 52 miliard

Vláda a energetická společnost ČEZ zřejmě v úterý podepíšou memoradum o podpoře projektu továrny na baterie pro elektromobily, takzvané Gigafactory, v Česku.

Přečíst článek
dolar

Pojišťovací gigant nevznikne. Fúzi Aonu a Willise zatrhlo ministerstvo

Aon a Willis Towers Watson zrušily dohodu o fúzi v hodnotě téměř 30 miliard dolarů kvůli námitkám ministerstva spravedlnosti.

Přečíst článek
výroba

Ferona počítá koronavirové ztráty. Zisk jí klesl o více než čtvrtinu

Hutnímu velkoobchodu Ferona klesl za loňský rok zisk o více než čtvrtinu na 81 milionů korun. Tržby za prodej zboží se snížily o 18,3 procenta na 9,8 miliardy korun.

Přečíst článek
Robinhood, Vlad Tenev a Baiju Bhatt

Jak dva kamarádi ze Stanfordu změnili svět investic k nepoznání

Ještě jim není ani 40, ale už mají na kontě několik výrazných úspěchů. Ale také můžou hodně prohrát. Seznamte se s Vladem Tenevem a Baijuiem Bhattem, zakladateli aplikace Robinhood, která za pár dní vstoupí na burzu.

Přečíst článek
Škoda Auto, ilustrační foto

Důvěra v ekonomiku klesla. Průmysl trápí chybějící díly, spotřebitele inflace

Důvěra v českou ekonomiku v červenci po třech měsících růstu otočila. Proti červnu se snížila o 4,3 bodu na 99,7 bodu, uvedl Český statistický úřad (ČSÚ). Pokles byl vyvolán nedostatkem a zdražováním materiálů a zařízení v průmyslu.

Přečíst článek
bitcoin

Bitcoin skokově posiluje. Pomohl tomu Musk, Dorsey i Amazon

Hodnota světově nejznámější kryptoměny bitcoinu se po delší době opět výrazněji zvedá. Přiblížila se hranici 40 tisíc dolarů.

Přečíst článek

News box

Německá letecká skupina Lufthansa ✈ v souvislosti s oznámeným ukončením činnosti dceřiných regionálních aerolinií CityLine zruší do října 20 tisíc letů na kratší vzdálenosti. Společnost to uvedla v tiskové zprávě. Lufthansa si od tohoto kroku slibuje úsporu přibližně 40 tisíc tun leteckého paliva, jehož cena se od začátku americko-izraelské války proti Íránu zdvojnásobila.

Írán zaútočil na obchodní loď 🛳 u ománských břehů, hlásí britské námořnictvo. Dělový člun Islámských revolučních gard těžce poškodil velitelský můstek kontejnerové lodi, ohlásil její kapitán. Posádka je podle něj v pořádku a nebyly zaznamenány ani žádné dopady na životní prostředí.

Společnost SpaceX 🚀amerického miliardáře Elona Muska oznámila, že si zajistila opci buď na akvizici startupu Cursor za 60 miliard dolarů (přes 1,2 bilionu korun) do konce letošního roku, nebo na zaplacení deseti miliard dolarů za nové partnerství s touto firmou zabývající se generováním kódů, píše agentura Reuters, podle níž se SpaceX dále prosazuje na lukrativním trhu s vývojářskými nástroji pro umělou inteligenci (AI). Číst více
Ceny nafty ⛽ v Česku v březnu ve srovnání s únorem vzrostly o 27,6 procenta, což spolu se Švédskem představuje největší meziměsíční nárůst ze všech zemí Evropské unie. Ceny benzinu v Česku minulý měsíc stouply o 14,6 procenta, což značí čtvrtý nejvyšší meziměsíční nárůst mezi zeměmi EU. Ukázaly to údaje Eurostatu.
Německá automobilová skupina Volkswagen chce snížit v příštích letech celosvětovou výrobní kapacitu o milion vozů 🚗, tedy asi o 11 procent. Dosavadní plánované objemy jsou kvůli dnešní situaci na trhu a konkurenčnímu prostředí nereálné. Časopisu Manager Magazin to řekl šéf koncernu Oliver Blume. Číst více
Spolek Milion chvilek na podporu České televize (ČT) a Českého rozhlasu (ČRo) v úterý večer zveřejnil podpisovou výzvu Ruce pryč od médií 📺🎙 a na začátek května chystá v Praze pochod.
Americký prezident Donald Trump na své sociální síti Truth Social v úterý napsal, že prodlužuje příměří s Íránem do té doby, než Teherán předloží jednotný mírový návrh a budou dokončena jednání. Zároveň ale nařídil americké armádě, ať pokračuje v blokádě íránských přístavů. Číst více
Doporučujeme