Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Miliardář Křetínský koupil palác Bellevue na pražském nábřeží

Palác Bellevue na pražském Smetanově nábřeží (na snímku z 28. listopadu 2019) získala Křetínského firma
ČTK
 ČTK

Palác Bellevue na pražském nábřeží získala Křetínského firma EP Real Estate. Podle serveru Seznam Zprávy za něj zaplatila 411 milionů korun.

Reklama

Novorenesanční palác Bellevue na pražském Smetanově nábřeží získala v tendru společnost EP Real Estate (EPRE) z Křetínského skupiny EP Corporate Group, sdělil mluvčí společnosti Daniel Častvaj. Křetínského firma zvítězila ve výběrovém řízení, které organizoval insolvenční správce firmy Francesco, která spadá do portfolia Arca Capital, jež je v insolvenci. Kolik za palác EPRE zaplatila, mluvčí neuvedl. Podle serveru Seznam Zprávy to bylo 411 milionů korun.

„Jak může být zřejmé již z holdingového sídla v Pařížské ulici, máme slabost pro místa s geniem loci. Palác Bellevue takovým místem bezesporu je, což je možné doložit třeba tím, že v ateliéru v tomto domě vytvořil Oskar Kokoschka unikátní obrazy Prahy. Ateliér v domě měl i Jiří Trnka,” uvedl generální ředitel EP Real Estate Jiří Nováček.

Prezidentský Elysejský palác v Paříži.

Křetínský v „investiční horečce“ koupil v Paříži dům s výhledem na prezidentský palác

Český miliardář Daniel Křetínský koupil v roce 2020 pařížský dům ruského oligarchy Dmitrije Rybolovleva za 21,5 milionu eur (asi 517 milionu korun). Honosný městský dům má výhled na prezidentský Elysejský palác a bohatou historii. Zároveň patří mezi aktiva v Rybolovlevově ostře sledovaném rozvodu, uvedla agentura Bloomberg.

Přečíst článek

Palác si vyžádá investice

Trojkřídlý dům se nachází u Vltavy s výhledem na Karlův most a Hradčany. Je v něm mimo jiné restaurace Bellevue a pod střechou domu byly malířské ateliéry. „Místo nás nadchlo, ale zároveň nás objekt znepokojil svým zanedbaným až havarijním stavem. Rádi bychom jej tak vrátili zpět do života v polyfunkční podobě – zejména vytvořením mimořádných rezidencí, ale i obnovením komerčních funkcí v parteru,” dodal Nováček.

Reklama

Dům byl postaven v polovině 19. století podle návrhu architekta Konstantina Mráčka ve stylu nizozemské neorenesance.

EP Real Estate primárně připravuje nemovitý majetek skupiny EPH k následné transformaci. Akviziční příležitosti se neomezují jen na transformaci původních provozů. Skupina EP Corporate Group drží od 1. ledna 2023 v EP Real Estate 56 procent. Zbylých 44 procent je pod kontrolou J&T Capital Partners zakladatele Patrika Tkáče. EP Real Estate kontroluje v Praze a Brně zhruba 520 tisíc metrů čtverečních pozemků, čímž se řadí k největším vlastníkům půdy v ČR.

Majitel holdingu EPH Daniel Křetínský

Football Insider: Křetínský chce za miliardy ovládnout londýnský West Ham

Akviziční apetit čtvrtého nejbohatšího Čecha nepolevuje. Po plánu ovládnout francouzský maloobchodní řetězec Fnac Darty se peníze Daniela Křetínského nejspíš opět přesunou do Velké Británie. A opět do fotbalu. Podle prestižního magazínu Football Insider se Křetínský chystá koupit dalších 25 procent akcií londýnského klubu West Ham United. Tím by získal nadpoloviční podíl akcií klubu. 

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry. 

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme