Reklama

Dvě nové stanice metra za 1,1 miliardy liber oživí londýnskou čtvrť

Stavba novým zastávek metra v Londýně.
iStock
Petra Jansová
pej

Síť londýnského metra se rozšířilo o dvě nové zastávky. Projekt za 1,1 miliardy liber (asi 33,2 miliardy korun) přinese do čtvrti nový život a až 22 tisíc pracovních míst.

První velké rozšíření podzemní dopravní sítě přichází v Londýně po více než dvou dekádách, upozorňuje server agentury Bloomberg.

Očekává se, že otevření dvou nových zastávek Nine Elms a Battersea Power Station v jižním části britské metropole přinese zásadní oživení a zatraktivnění lokality. Prospěje i dopravní dostupnosti do čtvrtí City of London a West End, kde investiční společnosti hojně koncentrují svá sídla.

„Zlepšení dopravního propojení této části Londýna byl pro její vývoj zásadní, otevření nových zastávek tak můžeme považovat za jistý milník,“ konstatoval Simon Murphy, generální ředitel developerské společnosti Battersea Power Station Development.

Praha

Praha je podle žebříčku sedmým nejlepším místem pro život na světě

Uplynulé dva pandemické roky prověřily kvalitu městského života víc než kdy jindy. A Praha se podle žebříčku Time Out Index stala sedmým nejlepším místem pro život na světě.

Přečíst článek

Prodloužení linky je také záminkou pro oživení lokální elektrárny Battersea, která byla po desítky let opuštěná. 

Reklama

Rozšíření londýnského metra, aktuálně zahrnuje 272 stanic, přinese podle analýzy Transport for London až 25 tisíc pracovních míst, očekává se rovněž, že se sem přestěhuje až 20 tisíc domácností.
Stavba tříkilometrového úseku mezi Kenningtonem a elektrárnou Battersea začala v roce 2015. Další zastávka přibude v příštím roce. 

Martin Peleška, ředitel Toyota ČR

Sázíme na hybridy a vodík, říká Martin Peleška z Toyoty

Jednou z nejdiskutovanějších otázek současnosti je, jakými auty budeme jezdit v budoucnosti. Na rozdíl od jiných věcí se to totiž týká úplně všech. „Auta budou hybridní, vodíková i plně elektrická, ale změní se jejich užívání. Doprava bude více kombinovaná,“ myslí si Martin Peleška, ředitel zastoupení značek Toyota a Lexus v České republice.

Přečíst článek

České aerolinie, ČSA, Letiště Václava Havla

Smartwings chtějí víc času na přípravu plánu reorganizace ČSA

Letecká společnost Smartwings požádala soud o prodloužení lhůty na reorganizační plán pro České aerolinie (ČSA) do února příštího roku.

Přečíst článek

Reklama

Související

Lufthansa (ilustrační foto)

Letadla v Evropě létají prázdná. Dopravci se bojí, že kvůli Bruselu přijdou o místa na letištích

Přečíst článek
Reklama
Doporučujeme