Reklama

Křetínský opět nakupoval. Tentokrát nádraží Zvonařka v Brně

Daniel Křetínský
ČTK
 ČTK

Daniel Křetínský pokračuje v posilování na tuzemském trhu. Podle serveru zdopravy.cz ovládl autobusového přepravce Tourbus a spolu s ním také brněnské nádraží Zvonařka, které prošlo nákladnou rekonstrukcí za sto milionů korun.

Realitní společnost EP Real Estate z holdingu EPH miliardáře Daniela Křetínského dokončila před Vánoci nákup dopravce Tourbus a s ním i autobusového nádraží Zvonařka v Brně. Na transakci upozornil server Zdopravy.cz.

EP Real Estate se stal jediným akcionářem společnosti Tourbus, která je stoprocentním majitelem vlastníka autobusového nádraží Zvonařka, společnosti ČSAD Brno Holding. Podle zápisu v obchodním rejstříku byla změna majitele společnosti Tourbus zapsána 23. prosince, o den dříve valná hromada společnosti zcela vyměnila vedení firmy.

Hodnotu transakce ani jedna ze stran nezveřejnila. Akcionáři Tourbusu bylo několik jeho manažerů, přesné podíly nejsou známy. Tourbus působí jako dopravce na několika linkách v Jihomoravském kraji, provozuje také některé komerční vnitrostátní a mezinárodní linky.

Jedním z klíčových aktiv firmy je autobusové nádraží Zvonařka, které prošlo rozsáhlou modernizací za 105 milionů korun. Otevřelo se znovu letos na jaře, většina peněz pocházela z evropských fondů.

Daniel Křetínský

Křetínský a spol. se zbavují Mallu. Za miliardu eur

Novým vlastníkem Mall Group se stane polská společnost Allegro. Součástí transakce je také mladá logistická firma WeDo.

Přečíst článek

Andrej Babiš, předseda hnutí ANO

Babiš nebývale zchudl. Klesl v žebříčku miliardářů

Premiér Andrej Babiš během svých premiérských přišel o 43 miliard korun. V žebříčku miliardářů sestavovaným týdeníkem Euro se propadl až na 6. místo.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Doporučujeme